Piknik Familijny przy Szkole Podstawowej w Wysokiem

11.06.2018
10  czerwca br. przy budynku  Szkoły Podstawowej w  Wysokiem  odbył się  Piknik Familijny z okazji Dnia Matki i  Dnia Dziecka.  Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiem –  Bogdan Kożuch, który przywitał przybyłych gości i zaprosił  wszystkich do wspólnej zabawy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Zastępca Wójta Gminy Limanowa – Marian Mąka, Sekretarz Gminy Limanowa – Marek Ziaja , Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Wicestarosta Limanowski – Mieczysław Uryga, poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk,  Dyrektor Gminnej biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, Radny Gminy Limanowa – Krzysztof Popardowski oraz prezes OSP Wysokie – Tadeusz Witecki.

Na  uczestników pikniku czekało wiele atrakcji: występy artystyczne uczniów miejscowej szkoły, zabawy i konkursy z animatorami, przejażdżki bryczką i  konkurencje sportowe. Najmłodsi uczestnicy oprócz możliwości zjedzenia lodów i waty cukrowej, mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji takich jak karuzele, dmuchane zamki, czy malowanie twarzy.

Nie zabrakło również akcentu regionalnego o który swoim występem zadbała dziecięca  grupa zespołu „Limanowianie”.

W dalszej części odbyło się losowanie nagród w loterii z której całkowity dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu  chorej Julki – uczennicy miejscowej szkoły.

Organizatorzy pikniku czyli Szkoła Podstawowa w Wysokiem, Rada Rodziców oraz Sołtys składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.