Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Koniec piłkarskiego sezonu 2017/2018

19.06.2018
Dobiegł końca sezon piłkarski 2017/2018. Można uznać, że był to dobry rok dla klubów z terenu naszej gminy, które w większości osiągnęły wyznaczone cele i utrzymały się w swoich ligach.
Jako pierwsza rozgrywki zakończyła limanowska klasa A i klasa B. Na najniższym piłkarskim szczeblu rozgrywkowym w naszym regionie awans do klasy A zapewniła sobie drużyna LKS Rybie, która w decydującym meczu zremisowała u siebie z Uranem Łukowica.
W limanowskiej klasie A już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek awans do wyższej ligi zapewniła sobie Laskovia Laskowa. LKS Słomka Siekierczyna sezon zakończyła na piątym miejscu w tabeli, a LKS Mordarka na ósmym.  Wiadomo już, że klasa A w sezonie 2018/2019 będzie liczyć 12 drużyn: Turbacz Mszana Dolna, Stradomka Skrzydlna, Dobrzanka Dobra, Słomka Siekierczyna, Gorce Kamienica, Orkan Niedźwiedź, LKS Mordarka, Krokus Przyszowa, Zenit Kasinka Mała. Po spadku z nowosądeckiej okręgówki  znajdą się w niej również Płomień Limanowa i AKS Ujanowice, a po awansie z B klasy - LKS Rybie. Niestety spadkiem do klasy B kończy się przygoda beniaminka A klasy Wierchów Pasierbiec.

Końcówka sezonu najbardziej nerwowa okazała się dla grającej w IV lidze (małopolska wschód) Olimpii Pisarzowa oraz występującego na boiskach nowosądeckiej „okręgówki” Rupniowa. W przypadku obu drużyn walka o utrzymanie trwała niemal do ostatniego gwizdka. W ostatnim meczu sezonu IV ligi pomiędzy dwoma drużynami walczącymi o utrzymanie, Olimpia Pisarzowa pokonała  Wolanie Wolę  Rzędzińską i tym samym w sezonie 2018/2019  również będzie grać w IV lidze.
LKS Rupniów mimo dobrze zakończonej rundy jesiennej, w końcówce rundy wiosennej był zagrożony spadkiem do niższej ligi. W ostatnim meczu sezonu Rupniów wysoko pokonał u siebie spadkowicza z ligi AKS Ujanowice. Jednak gospodarze do utrzymania potrzebowali jeszcze porażki Orkana Raba Wyżna w meczu z Orkanem Szczyrzyc.  Spotkanie w Szczyrzycu do 85 minuty nie przebiegało korzystnie dla Rupniowa. Jednak nieoczekiwanie w końcówce podopieczni Piotra Gruszki zremisowali,  a w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięskiego gola z rzutu karnego. Orkan Szczyrzyc został zdecydowanym zwycięzcą rozgrywek i awansował do IV ligi, a LKS Rupniów zapewnił sobie utrzymanie w nowosądeckiej okręgówce. Do klasy A zdegradowani zostali: KS Bobowa, Płomień Limanowa, AKS Ujanowice i Orkan Raba Wyżna.

 


Liczba wyświetleń: 1779
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne