A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych w Mordarce

21.06.2018
W dniach 5 i 6 czerwca 2018 r. w szkole podstawowej w Mordarce zorganizowane zostały Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Tematem przewodnim tegorocznych dni były wielokąty. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej przygotowały prace plastyczne na konkurs „Kolorowanka geometryczna”. Piękne, kolorowe parkietaże wykonane przez uczniów zdobiły główny hol. Uczniowie z klas IV – VII i gimnazjum przygotowali prezentacje multimedialne pt. „Dekoracje z wielokątów”, a także uczestniczyli w szkolnym konkursie „Myślę i liczę”. Zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i matematycznymi upominkami.

W trakcie Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych każda klasa obejrzała prezentację tytułową przygotowaną przez nauczycieli. Po pokazie uczniowie udali się do przygotowanych stoisk, gdzie czekały na nich doświadczenia z fizyki, mikroskopy, układanka tangram i origami. Każdy mógł rozwiązać matematyczną łamigłówkę lub narysować wielokąt w programie Logomocja. Podczas długich przerw przeprowadzona została sonda. Starsi uczniowie sprawdzali wśród kolegów i pracowników szkoły umiejętność obliczania obwodów i pól wielokątów.

Na tegoroczne Dni Matematyki i Nauk Przyrodniczych organizatorzy zaprosili też uczniów klasy VII z Kaniny. Młodzież wraz ze swoim nauczycielem matematyki obejrzała prezentację i uczestniczyła w warsztatach origami. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali doświadczenia z fizyki, a także sami się w nie angażowali. Swoją wiedzę z matematyki mogli sprawdzić rozwiązując łamigłówki, jak również rozwiązując quiz przygotowany przez nauczyciela matematyki z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Plickers. Na najlepszych uczniów czekały upominki.

Te szczególne dni w szkole w Mordarce stały się już niemal tradycją. Dużym wsparciem dla nauczycieli w przygotowaniach i realizacji pokazów i warsztatów byli uczniowie, którzy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z tymi najmłodszymi, ale także starszymi kolegami. Organizatorki i koordynatorki, czyli panie Małgorzata Warzecha, Małgorzata Dunikowska, Katarzyna Strug, Lucyna Pazdur oraz Wiesława Biedroń składają serdeczne podziękowania  wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.
 
 


Liczba wyświetleń: 1449
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30