Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie autorskie z poetką Marią Pająk

08.05.2018
Dnia 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Kaninie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowała spotkanie autorskie z poetką rodem ze Siekierczyny Marią Pająk, autorką dwóch tomików poezji. Pani Maria przeczytała zebranym dzieciom kilkanaście utworów o różnorodnej tematyce: o rodzinie, słońcu, księżycu, pajączku i tym podobne.

O czym pisze poetka? najlepiej przytoczyć w tym miejscu fragment jej wiersza, zawierający odpowiedź: "Zatrzymuję w słowach stare obyczaje, krainę dzieciństwa, która błogość daje. Wychodzę na próg serca, by popatrzeć na nie. Takie jest w moich wierszach świata oglądanie".

Spotkanie było cennym doświadczeniem dla uczniów i inspiracją do podejmowania własnych prób literackich. Z poetką przybyła córka Katarzyna, obecna była także Dyrektor szkoły - Halina Śmierciak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi  - Jacenty Musiał, sołtys wsi Kanina -  Barbara Hebda, bibliotekarka Maria Trzupek, rodzice oraz uczniowie szkoły. 


Liczba wyświetleń: 2442
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne