Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Fotografie Grégory'ego Michenaud w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

04.05.2018
"Ojczyzna w sztuce" to tytuł wystawy otwartej w Krakowskim MOCAK-u, na której swoje prace prezentuje mieszkający w Pisarzowej fotograf Grégory Michenaud. To wielkie wyróżnienie i docenienie twórczości mieszkańca naszej gminy, gdyż jego  fotografie podziwiać można wśród licznego grona światowej sławy twórców.
Grégory Michenaud  to francuski fotograf mieszkający w Krakowie oraz w Pisarzowej, który realizuje głównie projekty dokumentalne i reportaże. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) i międzynarodowego kolektywu fotograficznego InPro. Jego zdjęcia publikowane są w czasopismach i magazynach w Polsce i za granicą. Jest zdobywcą wielu nagród w licznych międzynarodowych konkursach m. in.: International Photography Award czy Moscow International Foto Award. Grégory Michenaud od pierwszej edycji zasiadał w Jury Konkursu Fotograficznego "W 365 dni dookoła Gminy Limanowa", gdzie jako Przewodniczący miał decydujące zdanie w kwestii wyboru najlepszych fotografii.

Wernisaż wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK , na której prezentowane były fotografie Grégory'ego Michenaud  odbył się 26 kwietnia, a cała wystawa poświęcona Ojczyźnie i jej postrzeganiu na różnych obszarach twórczości potrwa do 30 września br.  Grégory Michenaud swoją twórczość ukazuje pośród wielu prac grona znanych twórców jak Jan Matejko, Jarosław Modzelewski, Damir Muratov, Nikita Alexeev,  Gunter Demnig i wielu innych.Na stronie krakowskiego MOCAK-a  promującej wystawę czytamy:  Artyści już dawno przeszli na „globalny model ojczyzny”. Mówią uniwersalnym językiem obrazów i z łatwością zmieniają kraje zamieszkania, wszędzie odnajdując pokarm dla wyobraźni. Nowe miejsca są dla nich tym cenniejsze, że nadają oswojonym obrazom trochę inne znaczenia symboliczne. Obrazy stają się bogatsze, bo zaczynają smakować różnymi „ojczyznami”. Artystów z całego świata – czujących swoją indywidualność i odrębność – łączą również wspólne dla wszystkich kultur problemy egzystencjalne. Dotyczą one przede wszystkim poszukiwania wewnętrznego sensu i zewnętrznej niezależności. Dlatego, szukając odpowiedzi na pytanie: „czym jest dla nas ojczyzna?”, warto zaglądnąć do katalogu odpowiedzi artystycznych. Wystawa "Ojczyzna w sztuce" zamierza zebrać i przedstawić najciekawsze rozwiązania.

Wystawa "Ojczyzna w sztuce" zlokalizowana jest w budynku "A" na poziomie "0" Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Więcej o wystawie pod linkiem:https://mocak.pl/ojczyzna-w-sztuce

Liczba wyświetleń: 3306
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne