A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Biblioteki i Świetlicy Szkolnej w SP nr 1 w Starej Wsi

29.05.2018
W piątek 25 maja 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi zgromadzili się na sali gimnastycznej z dwóch okazji. Pierwsza to Dzień Biblioteki i Świetlicy Szkolnej, druga to prezentacja gimnazjalnych projektów edukacyjnych.
Po raz kolejny  w szkole obchodzono Dzień Biblioteki i Świetlicy Szkolnej. Tradycją stały się coroczne spotkania z całą społecznością szkolną, które mają na celu  promocję książki oraz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w ciekawy i niestandardowy sposób. W ramach szkolnego święta wystawiono przedstawienie pt. „Mały Książę – czyli rzecz o tym, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Inscenizacja powstała na podstawie najpiękniejszej opowieści o poszukiwaniu przyjaźni i dorastaniu do wiernej miłości - książki "Mały Książę" autorstwa Antoine de Saint-Exupéry'ego, która dzięki swojej nieprzemijającej mądrości jest bliska sercu każdego czytelnika.Młodzi aktorzy swym pięknym występem wywarli ogromne wrażenie i poruszenie wśród publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa.

Dzień Biblioteki i Świetlicy poprzedzony był interesującymi i niebanalnymi konkursami, takimi jak: konkurs recytatorski, pt. "Poezja to MY. Ojczyzna malowana słowem", konkurs literacko - plastyczny pt. "W krainie książek" (kl. I-III sp Wykonanie okładki ulubionej książki dowolną techniką plastyczną, kl. IV-VI Napisanie opowiadania opisującego dalsze losy bohaterów wybranej książki, kl. VII – III gim Konkurs fotograficzny Sleeveface, czyli ubierz się w książkę), konkurs na projekt graficzny pt. „Logo dla biblioteki szkolnej” oraz realizacją programu edukacyjnego "National Geographic Odkrywca". Laureaci wszystkich wyżej wymienionych przedsięwzięć otrzymali z rąk Dyrektor Ewy Matras atrakcyjne nagrody.

Następnie uczennice Danusia Wójcik (kl. I a) oraz Julia Sabura (kl. III gim), które zdobyły pierwsze miejsca w II Gminnym Konkursie Recytatorskim "Poezja to MY. Ojczyzna malowana słowem" zaprezentowały się ponownie na forum szkoły. Natomiast uczennice z klas czwartych, przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Marka Młynarczyka, odegrały taneczną pantomimę, której treść została zaczerpnięta z dziejów świata i ludzkości. Zawierała przesłanie skierowane do wszystkich ludzi, a szczególnie do tych którzy decydują o losach i przyszłości narodów.
Na zakończenie obchodów Dnia Biblioteki i Świetlicy Szkolnej głos zabrali zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, Dyrektor GBP w Limanowej  Jacenty Musiał, sołtys Starej Wsi Urszula Biernat i  Magdalena Krzyżak – przewodnicząca Rady Rodziców, którzy obdarowali bibliotekę i świetlicę wspaniałym prezentem w postaci książek.

W drugiej części spotkania nastąpiła prezentacja projektów edukacyjnych, wykonanych przez klasę II gimnazjum,  pod czujnym okiem pani Kingi Tomaszek oraz pani Anny Piwowarczyk. Pierwszy projekt miał formę filmu dokumentalnego i nosił tytuł „ Jak to się wszystko zaczęło? Historia szkoły na osi czasu”. Druga grupa zajęła się zagadnieniem pt. „Kiedyś to było? A teraz? Jak wyglądało dzieciństwo naszych dziadków i czego możemy się od nich nauczyć?”  Obie grupy wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a przedstawione przez nich projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem zebranych.
Na koniec uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor, która podziękowała przybyłym gościom za obecność,  Magdalenie Cepielik i  Agnieszce Pałce za zorganizowanie Święta Biblioteki i Świetlicy Szkolnej oraz Kindze Tomaszek oraz Annie Piwowarczyk za wkład w realizację gimnazjalnych projektów edukacyjnych.


Liczba wyświetleń: 971
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30