A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XV Gimnazjada „Wiem wszystko” w I LO

09.04.2018
9 kwietnia 2018 r.  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyła się już po raz piętnasty  Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Jan Puchała. Konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego. Zakres tematyczny Gimnazjady obejmuje wiadomości i umiejętności znajdujące się w programie nauczania wszystkich przedmiotów w gimnazjum. Coroczna Gimnazjada jest dla uczniów doskonałą okazją do porównania poziomu wiedzy, motywowania do dalszej nauki i rozwijania umiejętności. Nauczyciele mogą wyłowić nowe talenty i zachęcić podopiecznych do kontynuowania nauki w liceum.


 
W tym roku w konkursie wzięło udział 58 uczestników z 20 gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego. Gimnazjada składała się z dwóch etapów:
 • etapu pisemnego – testu wyboru z zakresu wszystkich przedmiotów realizowanych w gimnazjum oraz języka angielskiego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy
 • etapu ustnego – przeprowadzonego na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”
Ciekawe pytania ze wszystkich dziedzin wiedzy ułożyli nauczyciele naszej szkoły. Całość konkursu przygotowały, jak każdego roku, Lucyna Wójtowicz i Dorota Nawaleniec. W teleturnieju „Jeden z dziesięciu” rolę Tadeusza Sznuka przejął Piotr Twaróg.
 
Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów:
 1. Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej
  w Limanowej
 2. Karol Frączek – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
 3. Dorota Więcek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
 4. Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
 5. Gabriela Wiewióra – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
 6. Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
 7. Szymon Pajor – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
 8. Ewa Kumórkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
 9. Julia Zięba - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
 10. Patrycja Miśkowiec – Szkołą Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej
 
Rywalizacja wyłoniła  laureatów:
I miejsce: Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
II miejsce: Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej
III miejsce: Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej   
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a laureaci i finaliści uhonorowani zostali dodatkowymi nagrodami książkowymi i rzeczowymi, których zakup możliwy był dzięki wsparciu i życzliwości sponsorów:
 • posła na sejm RP Wiesława Janczyka
 • Starostwa Powiatowego w Limanowej
 • Urzędu Miasta Limanowa
 • Urzędu Gminy w Limanowej
 • Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej
Nagrody uczestnikom konkursu wręczali: Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, w imieniu burmistrza Władysława Biedy - Jolanta Szyler kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki  Miasta Limanowa oraz Dyrektor I LO Anna Mruk. 
.
 
 


Liczba wyświetleń: 2216
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30