A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Światowy Dzień Czekolady i Dzień Sztuki w Szkole Podstawowej w Kaninie

18.04.2018
Uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Kaninie wraz z wychowawcą w ramach projektu edukacyjnego przygotowali obchody Światowego Dnia Czekolady. Podzieleni na grupy przygotowali plakat promujący obchody tego święta i ogłosili konkurs na wiersz o czekoladzie lub jej reklamę. W Dniu Czekolady - 12 kwietnia uczniowie przygotowali degustację czekolad z różnymi, często nietypowymi dodatkami takimi jak: sól morska, płatki pomarańczy, czy mięta. Każdy z uczniów i nauczycieli miał okazję wybrać czekoladę, która najbardziej mu smakowała. Zwycięzcą rankingu okazała się czekolada z karmelem i pomarańczą, a najbardziej zaskakującym smakiem wybrano tą z dodatkiem soli morskiej.

Uczniowie mogli zapoznać się z historią czekolady oraz z etapami jej produkcji. Dowiedzieli się jakie korzyści wynikają z umiarkowanego jej jedzenia - poprawia nastrój, dodaje energii, likwiduje zmęczenie. Okazuje się, że czekolada ma także właściwości zdrowotne.Następnie uczniowie poszczególnych klas prezentowali swoje prace konkursowe. Trudno było wybrać jeden najlepszy utwór, dlatego jury konkursu - klasa trzecia zdecydowało, że wszystkie wiersze są godne zamieszczenia na stronie internetowej szkoły.

Obchody Światowego Dnia Czekolady uczniowie podsumowali hasłami: „Próbujmy nowych smaków - mogą okazać się zaskakujące! Porzućmy wyroby czekoladopodobne.”
 
Zaledwie trzy dni później w szkole w Kaninie miało miejsce równie niecodzienne wydarzenie -  obchodzono Światowy Dzień Sztuki. W obchodach tego dnia wzięła udział cała społeczność szkolna. Zdaniem pomysłodawców tego wydarzenia dawno minęły  czasy, kiedy sztuka zamknięta była w galeriach i muzeach - na świecie wyszła ona na ulice i cieszy się sporym zainteresowaniem. Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów w dziejach ludzkości. Mowa tu oczywiście o Leonardo da Vincim – włoskim malarzu, rzeźbiarzu, wynalazcy, pisarzu, muzyku, filozofie epoki renesansu. To właśnie dzień jego urodzin – 15 kwietnia – od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki. Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na  ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty.
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaninie bardzo zaangażowali się w obchody tego święta i dali upust swojej ekspresji biorąc udział w happeningu „Każdy może być artystą”.

Wszyscy uczestnicy chętnie podjęli działania twórcze. W  pracach przeważał ekspresjonizm abstrakcyjny, były również obrazy wielkoformatowe i fotografia, ale przede wszystkim ogromna przyjemność z samego tworzenia.
 
 
 
 


Liczba wyświetleń: 1858
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30