A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami z Pasierbca

27.04.2018
Dnia 26 kwietnia br. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu. Inicjatorami tej zaszczytnej wizyty byli – siódmoklasiści wraz z wychowawczynią Alicją Banat, którzy w liście wysłanym do Pałacu Prezydenckiego,  poprosili o możliwość poznania Pierwszej Damy i zwiedzenia siedziby głowy państwa.


           
Agata Kornhauser-Duda z radością opowiedziała o roli Pałacu Prezydenckiego obecnie, jak i historycznie, kiedy w latach 1768-1778 budynek został zaadaptowany na teatr, w którym swoją specjalną lożę miał król Stanisław August Poniatowski. Uczniowie z dumą zarekomendowali Pierwszej Damie swoją malowniczą wioskę, a działający przy szkole Dziecięcy Zespół Regionalny „Pasierbiocki’’ wystąpił z przygotowanym repertuarem. Zdobywający nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach zespół liczy około pięćdziesięcioro członków od przedszkolaków po nastolatków, a w swoich programach artystycznych popularyzuje lokalne tradycje, obyczaje i tańce. W tym roku przypada jubileusz 10-lecia istnienia „Pasierbiocków”. Powstał on z inicjatywy Dyrektor Rozalii Kuchty i prowadzony jest przez Sławomira Bryniaka - kierownika muzycznego i choreografa.
Pani Prezydentowa, dziękując młodym artystom, wyraziła radość z kultywowania przez nich rodzimych zwyczajów. „ Dzięki temu my, Polacy możemy być dumni z naszej pięknej kultury i wzmacniamy tym samym naszą tożsamość narodową” - mówiła Agata Kornhauser-Duda.


 
Uczniowie podzielili się z Pierwszą Damą doświadczeniami  z działalności charytatywnej, w którą regularnie się angażują. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania  pytań związanych z pracą i życiem codziennym Pary Prezydenckiej.
 
Na zakończenie części oficjalnej  uczniowie zaprosili Pierwszą Damę słowami przyśpiewki          
 
Zaśpiewał ja teraz
Tu u Pierwszej Damy
Do nas na Pasierbiec
Pięknie zapraszamy
Niech Pani zabierze
Też męża koniecznie
Gmina Limanowa
Zaprasza serdecznie!

 
Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie przepięknych pałacowych wnętrz oraz kaplicy prezydenckiej. Niespodzianką było otrzymanie upominków od Pary Prezydenckiej.
           
Wśród odwiedzających obecni byli przedstawiciele Gminy Limanowa Edyta Król - Dyrektor GZOS oraz Tadeusz Kuchta.  Szkołę reprezentowała dyrekcja: Rozalia Kuchta i Urszula Nowak oraz nauczyciele:  Bogumiła Wielek , Sławomir Bryniak, Alicja Banat i księża – ks. proboszcz Bogdan Stelmach i ks. wikariusz Andrzej Kmiecik.Wyjazd do Warszawy mógł się odbyć dzięki patronatowi Wójta Gminy Limanowa – Władysława Pazdana. Oprócz wizyty w Pałacu Prezydenckim uczniowie mieli możliwość zobaczenia Warszawskiej Starówki i jej największych zabytków oraz poczuć atmosferę wielkiego Futbolu na Stadionie  Narodowym. 

/Zdj. z wizyty w Pałacu Prezydenckim zaczerpnięto ze oficjalnej strony Prezydenta RP/.
Pod linkiem  http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,397,spotkanie-malzonki-prezydenta-z-uczniami-z-pasierbca.html dostępna jest relacja z wizyty uczniów z SP Pasierbiec.
 


Liczba wyświetleń: 2025
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30