Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rupniów po raz kolejny niepokonany w piłce ręcznej

11.04.2018
Kolejnym sukcesem drużyny z Rupniowa zakończyły się rozegrane w dniu dzisiejszym Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce ręcznej.  Tym razem do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w gminie stanęły dziewczęta z roczników 2005 i młodsze. Podobnie jak w przypadku chłopców do zawodów zgłosiło się sześć szkół podstawowych:  Stara Wieś I,  Pasierbiec, Wysokie, Nowe Rybie, Mordarka oraz Rupniów.  W wyniku przeprowadzonego losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których awans do dalszego etapu rozgrywek wywalczyły: Stara Wieś, Mordarka, Nowe Rybie i Rupniów.

Walka o trzecie miejsce pomiędzy Nowym Rybiem a Mordarką, zakończyła się zwycięstwem dziewcząt z Mordarki.   W niezwykle emocjonującym  finale drużyna z Rupniowa zmierzyła się z dziewczętami ze Starej Wsi.  Ostatecznie najwyższe miejsce na podium wywalczyły dziewczęta z Rupniowa i to one będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 16 kwietnia w Mszanie Dolnej!


Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Rupniów

II miejsce - Stara Wieś nr 1
III miejsce - Mordarka
IV miejsce - Nowe Rybie
V miejsce - Pasierbiec / Wysokie

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Drużyna z Rupniowa grała w składzie: Józkowicz Natalia, Juszczak Aleksandra, Sędzik Daria, Kozak Justyna, Lizak Natalia, Nowak Aleksandra, Smoter Maria, Twaróg Patrycja, Folwarska Oliwia i Żurek Aleksandra.

Warto podkreślić, że jest to już trzecie zwycięstwo Rupniowa w piłce ręcznej. W rozgrywkach uczniów  z rocznika 2002-2004  chłopcy  oprócz tytułu Mistrza Gminy wywalczyli również tytuł Mistrzów Powiatu i awans na zawody rejonowe, a dziewczęta mogą pochwalić się Wicemistrzostwem Powiatu!
 


Liczba wyświetleń: 4695
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne