"MaGa 2018" - znamy zwycięzców Konkursu Śpiewu

27.04.2018
W czwartek 26 kwietnia odbył sie pierwszy z trzech konkursów w ramach V edycji "Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa  - MaGa". W świetlicy w Starej Wsi najmłodsi prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych, walcząc o punkty dla swoich placówek oświatowych. W uroczystym rozpoczęciu Konkursu Śpiewu uczestniczyła sołtys wsi Stara Wieś I - Urszula Biernat oraz dyrektor miejscowej biblioteki gminnej - Jacenty Musiał, którzy przywitali serdecznie wszystkich uczestników, opiekunów i rodziców przybyłych ze swoimi pociechami oraz Komisję Artystyczną w której zasiadali:
- ŻANETA ŁABUDZKA- uczestniczka muzycznych talent show takich jak: X-FACTOR (drużyna Kuby Wojewódzkiego), The Voice of Poland (drużyna Marka Piekarczyka). Można ja było zobaczyć w popularnych serialach takich jak „Druga Szansa” oraz „Lekarze”. Znakomicie odnajduje się w stylu muzyki soul i alternatywnej.
- MAREK MARS  – absolwent szkoły muzycznej w Krakowie, gra we wrocławskim Teatrze Piosenki Impart, występował na deskach Teatru Łaźnia w Krakowie. Współpracował w sesjach nagraniowych muzyki rozrywkowej i programów telewizyjnych. Gra na gitarze elektrycznej i kontrabasie  w  zespole FIREBAND.
- MIROSŁAW WITKOWSKI  - absolwent wydziału wokalno aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendysta Jacobs Scholarship renomowanej amerykańskiej uczelni muzycznej – Indiana University Jacobs School of Music w Bloomington (USA), w swojej twórczości łączy z powodzeniem elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Laureat wielu konkursów operowych i rozrywkowych, finalista popularnych programów telewizyjnych polski X-factor oraz „The Voice of Poland” w grupie Kayah, finalista Międzynarodowej wersji X-factor w grupie Heleny Vondrackovej.
W jury z ramienia organizatora zasiadł również Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - Wojciech Korabik.

Konkurs śpiewu rozpoczął się od występów dzieci z kl.0-III szkół podstawowych czyli najmłodszej kategorii , następnie prezentowali się uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych, a na koniec uczniowie z kl. VII szkół podstawowych oraz kl. II i III gimnazjów

Po wszystkich występach Jury udało się na obrady i zadecydowało o przyznaniu następujących miejsc w poszczególnych kat. wiekowych:
w kat. kl. 0-III SP :
I miejsce: Julita Woźniak, Julia Dutka, Wioleta Woźniak, Dawid Bargieł, Dariusz Smoleń - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie /opiekun - Anna Woźniak/

II miejsce: Zespół "Kropelki": Aleksandra Żelasko, Andżelika Plata, Julia Plata - Szkoła Podstawowa w Kaninie /opiekun - Renata Lis/

III miejsce: Emilia Hasior - Szkoła Podstawowa w Wysokiem /opiekun - Jolanta Kożuch/

w kat. kl. IV-VI SP:

I miejsce: Łucja Kowalczyk - Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie /opiekun - Anna Zoń/

II miejsce: Emilia Pietrzak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie /opiekun - Monika Płachta/

III miejsce: Agnieszka Semerda - Szkoła Podstawowa w Młynne /opiekun - Bożena Golonka/

w kat. kl. VII SP oraz kl.II-III Gimnazjum:

I miejsce: Natalia Ciuła, Marlena Golonka, Aleksandra Krzyżak, Natalia Krzyżak, Julia Smoleń, Wiktoria Tabor - Szkoła Podstawowa w Pisarzowej /opiekun - Maria Wrona/