Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zaproszenie seniorów w wieku 60+ do udziału w projekcie „Liderzy 60+”

29.03.2018
Fundacja Dzień Dobry w okresie marzec-grudzień 2018 realizuje projekt pt. „Liderzy 60+", współfinansowany z Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, którego celem jest włączenie seniorów w działania na rzecz społeczności lokalnych. W ramach projektu 8-osobowe grupy zrealizują inicjatywę lokalną na rzecz wybranej grupy odbiorców np. dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych czy innych seniorów. Formuła i czas trwania jest dowolna - mogą to być spotkania, warsztaty, pikniki itp. Spośród nadesłanych zgłoszeń, do realizacji wybranych zostanie 6 najwyżej ocenionych pomysłów na inicjatywę lokalną, z których każda otrzyma dofinansowanie w wysokości 2500 zł.
 
Co jeszcze czeka seniorów w projekcie:
 1. Już w maju zaprosimy wybrane grupy na dwudniowy wyjazd integracyjno–szkoleniowy, gdzie wspólnie ustalimy szczegóły realizowanych inicjatyw. Czasu na działanie będzie sporo, bo aż 6 miesięcy w okresie czerwiec-listopad.
 2. Oprócz tego dla grup przygotowaliśmy serię warsztatów i szkoleń, o których tematyce zdecydują sami uczestnicy.
 3. Będzie też okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy grupami uczestniczącymi w projekcie, w trakcie wyjazdowych spotkań.
 4. Uczestników zaprosimy też na spotkanie filmowo-dyskusyjne w kinie, gdzie po seansie porozmawiamy o działaniach na rzecz społeczności lokalnych.
 5. Będzie też okazja sprawdzić się jako wolontariusze w lokalnych organizacjach odbywając 10-godzinne praktyki. Praca z dziećmi, odwiedzanie chorych, praca w bibliotece czy też na świetlicy to tylko niektóre dziedziny, w których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił.
 6. Przygotujemy, prasową kampanię edukacyjno-informacyjną, ukazującą aktywność seniorów, a na zakończenie projektu wydamy nabiurkowy kalendarz, który będzie zawierał zdjęcia z realizowanych przez Was inicjatyw.
Zapewniamy:
 • materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas szkoleń i warsztatów,
 • przejazd i wyżywienie podczas wyjazdowych wymiennych spotkań pomiędzy grupami
 • wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy podczas wyjazdu integracyjno-szkoleniowego
Aby zgłosić się do udziału w projekcie należy:
 • zebrać grupę 8-osobową w wieku 60+ zamieszkującą terenie powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego lub miasta Nowy Sącz
 • zapoznać się z Regulaminem konkursu oraz złożyć Formularz Zgłoszeniowy z proponowaną przez grupę inicjatywą: osobiście lub za pomocą poczty tradycyjnej (liczy się data wpływu) na adres: Fundacja Dzień Dobry, ul. Zakościelna 3, 33-300 Nowy Sącz
 
Na zgłoszenia czekamy do 11 kwietnia 2018r.! Do 18 kwietnia skontaktujemy się z wybranymi grupami i poinformujemy o zakwalifikowaniu do projektu.
 
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!
 


Liczba wyświetleń: 1933
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne