A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Tydzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Pisarzowej

04.03.2018
Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Pisarzowej został zorganizowany Tydzień Języków Obcych. Jak co roku nie zabrakło licznych konkursów językowych, w których głównie starsi uczniowie  mieli szansę wykazać się znajomością języka angielskiego lub niemieckiego. Od poniedziałku do piątku odbyły się następujące konkursy: Mistrz Języka Angielskiego, Mistrz Języka Niemieckiego, Konkurs znajomości słówek niemieckich dla klasy 7, Trivia Quiz – konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz Konkurs znajomości historii niemieckiej motoryzacji.
Szkoła w Pisarzowej została udekorowana licznymi plakatami na temat fauny i flory Australii, Arktyki i Antarktydy. Na jednej z przerw pojawili się uczniowie w maskach, można więc było zobaczyć: koale australijskie,  dziobaki,  kangury, papugi, pingwiny, foki, lisy i niedźwiedzie polarne.

Wśród uczniów klas młodszych popularnością cieszył się Dzień Pingwina. Dzieci z klasy 0 b wykonały plakat przedstawiający tańczące pingwiny oraz zatańczyły taniec pingwinów. Dzieci zrobiły sobie zdjęcie z wędrującym po klasach pingwinem oraz poszukiwały ukrytej w szkole maskotki. Oprócz tego na drzwiach każdej klasy widniał wizerunek Pingwina Dżentelmena z zwrotami grzecznościowymi w języku angielskim. W tym dniu dominowały kolory: czarny, biały i szary.
Dzieci z klasy 0 a zaangażowały się w przygotowanie plakatu na temat wioski Eskimosów, który przyozdobił gazetkę szkolną. W Dniu Eskimosów można w szkole było spotkać ciepło ubranych uczniów i zrobić sobie zdjęcie w wykonanym przez gimnazjalistkę szablonie przedstawiającym Eskimosa lub igloo.
Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników niemieckiej motoryzacji. Wykonane zostały plakaty, które przyozdobiły szkolny korytarz. Uczniowie mieli okazję poznać historię VW Garbusa oraz zaprojektować jego karoserię. W zabawie polegającej na poszukiwaniu garbusów zaangażowała się szczególnie klasa V. Uczniowie tej klasy pomimo tego, że przygodę z językiem niemieckim zaczną dopiero w VII klasie, całkiem nieźle poradzili sobie z udzieleniem odpowiedzi na pytania, które znajdowały się na ukrytych papierowych garbusach.

Oto wyniki konkursów:
Mistrz Języka Angielskiego Zuzanna Jasica
Mistrz Języka Niemieckiego Bernadeta Raczek
Konkurs znajomości słówek niemieckich dla klasy VII I miejsce Kacper Ardecki
Konkurs znajomości historii niemieckiej motoryzacji I miejsce Sylwia Młynarczyk
Trivia Quiz – konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych I miejsce Zuzanna Jasica, Milena Pustelnik
II miejsce Anna Górka, Laura Fryźlewicz
III miejsce Patrycja Michalik, Sylwia Młynarczyk
 
Gratulujemy!
Organizatorzy Tygodnia Języków Obcych - Klaudia Biedrońska, Małgorzata Czepiel i Ewa Starzec dziękują wszystkim za współpracę i zaangażowanie.
 

Liczba wyświetleń: 1696
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30