Trzecioklasiści "Jeżdżą z głową"

14.03.2018
Od 28 lutego dzieci z szkół podstawowych z terenu gminy Limanowa mają możliwość doskonalenia umiejętności, a niejednokrotnie pierwszych prób zaprzyjaźnienia się z nartami. Programu nauki jazdy na nartach współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W zajęciach bierze udział 191 uczniów, uczęszczających do klas trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Limanowa. Program obejmuje 16 godzin nauki jazdy na nartach pod okiem opiekunów oraz profesjonalnych instruktorów. Zajęcia odbywają się na dwóch stacjach narciarskich: Limanowa - Ski oraz Laskowa - Ski. Całkowity koszt realizacji projektu to 147.000,00 zł, przy czym warto nadmienić, że w momencie gdy godzina takiej atrakcji kosztuje na stacjach narciarskich ok. 100,00 zł to taką właśnie kwotę rodzice dopłacają w ramach projektu aż za 16 godzin sportowej edukacji na śniegu. A wszystko to dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego i Gminie Limanowa, które w większości wspólnie  finansują projekt nauki jazdy na nartach.

A sam zamysł i cel  programu "JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ" to promowanie  bezpieczeństwa na stokach i trasach narciarskich, jazdy w kasku jak i poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych.