Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Początek piłkarskiej wiosny w lokalnych ligach

29.03.2018
Za nami pierwsze mecze piłkarskiej rundy wiosennej! Po zimowej przerwie jako pierwsi na boiska wybiegli piłkarze IV ligi małopolska (wschód), gdzie Gmina Limanowa ma jednego reprezentanta, którym jest LKS „Olimpia” Pisarzowa. Początek piłkarskiej wiosny  dla drużyny z Pisarzowej nie należy do udanych. Olimpia rozegrała już dwa spotkania - oba z czołowymi drużynami ligi i oba zakończone przegraną.. Pierwszy mecz z Barciczanką Barcice zakończył się wynikiem (0:5). W drugim meczu podopieczni Artura Sejuda zmierzyli się z Limanovią. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Limanovii, która tym samym wróciła na pozycję lidera IV ligi.
W składzie Olimpii  przed rundą wiosenną doszło do kilku zmian. Drużyna pozyskała Konrada Krasińskiego z ULKS Korzenna (19 lat, pomocnik), Jakuba Potońca, który w rundzie jesiennej był wypożyczony z rezerw Sandecji do Popradu Muszyna (21 lat, pomocnik lub obrońca), Szczepana Woźniaka z Zalesianki Zalesie (24 lata, pomocnik). Zawodnikiem Olimpii został także 19-letni Paweł Wielek, piłkarz Słomki Siekierczyna, który ostatnio był wypożyczony do juniorów Sokoła Słopnice. Z drużyny odszedł Krzysztof Kordeczka (bramkarz - powrót po wypożyczeniu do KS Tymbark), Krystian Wiatr (powrót po wypożyczeniu do Gorców Kamienica), Mariusz Lizak (powrót po wypożyczeniu do Zyndrama Łącko). Poważna kontuzja na dłuższy czas z gry wyeliminowała Tomasza Owsiankę i Alberta Szkaradka. W pierwszych meczach rundy wiosennej w składzie Olimpii zabrakło również kontuzjowanego Roberta Górskiego i Mariusza Dudka.
Już w ten weekend (31 marca) Olimpia Pisarzowa zmierzy się z kolejnym wymagającym przeciwnikiem - Bocheński KS. Miejmy nadzieję, że mecz  przełamie pechową passę i zakończy się zwycięstwem drużyny  z Pisarzowej.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną również pierwsze mecze ligi okręgowej Nowy Sącz. LKS Rupniów, który w tym sezonie dopiero rozpoczął swoją przygodę  na boiskach  nowosądeckiej okręgówki, po rundzie jesiennej uplasował się w samym środku stawki zajmując ósme miejsce w tabeli. W składzie drużyny prowadzonej przez Adriana Mrózka przed zbliżającą się rundą rewanżową doszło do kilku zmian kadrowych. Na zasadzie półrocznego wypożyczenia z LKS Mordarka, szeregi LKS zasilił Sylwester Wojtas. 27 letni zawodnik występuje na pozycji skrzydłowego lub napastnika. W składzie Rupniowa na kolejne pół roku pozostanie Norbert Czaja (wychowanek Limanovii).  Po półrocznym wypożyczeniu do Sokoła Słopnice, do zespołu wraca również Tomasz Kuc. Kolejne wzmocnienie, tym razem na pozycji bramkarza. Na zasadzie półrocznego wypożyczenia z LKS Rybie, drużynę zasilił Łukasz Adamczyk, który w przeszłości reprezentował już barwy LKS Rupniów. Pierwszy mecz rundy rewanżowej LKS Rupniów rozegra 31 marca w Rabie Wyżnej z miejscowym Orkanem. Życzymy powodzenia!

Inauguracja rundy wiosennej w limanowskiej A klasie odbędzie się 8 kwietnia, a pierwszy mecz klasy B  zaplanowany jest dopiero na początek maja.

 


Liczba wyświetleń: 1584
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne