Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Operowa uczta dla zmysłów - Kiepura FOREVER

28.03.2018
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zorganizowali w marcu w ramach senioralnego projektu wyjazd dla 50 - osobowej grupy seniorów na koncert do Krakowa. Najpiękniejsze arie operetkowe, duety i piosenki z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth zabrzmiały w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie podczas koncertu Kiepura FOREVER.

To niezwykłe wydarzenie muzyczne, upamiętniające jednego z największych i najbardziej utalentowanych polskich tenorów – Jana Kiepurę mogły podziwiać również mieszkanki z gminy Limanowa: panie z KGW, seniorki, artystki ludowe. W tę niesamowitą, sentymentalną podróż przez życie wybitnego Polaka zabrał zgromadzonych gospodarz wieczoru, Jacek Cygan, autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych.
Limanowska publiczność była pod wrażeniem opowieści, o trudnych debiutach, odważnych wyborach i światowej karierze polskiego artysty, a wszystko to było okraszone wysublimowaną dawką humoru. Tę niezapomnianą ucztę dla zmysłów przygotowali i przedstawili: Wiesław Ochman, Jacek Wójcicki, Leszek Świdziński, Beata Rybotycka oraz Iwona Tober. Solistom towarzyszyła Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko.  A skoro koncert był prezentem dla płci pięknej, nie zabrakło również życzeń od prowadzącego dla pań z okazji ich święta.
Życzę Drogim Paniom zdrowia stosownie do wieku i marzeń… zupełnie niestosownych – zakończył Jacek Cygan.


Liczba wyświetleń: 2173
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne