A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kultywowanie tradycji w Szkole Podstawowej w Kaninie

20.03.2018
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaninie przez dwa ostatnie wtorki uczestniczyli  we wspaniałych warsztatach pod nazwą „Sami umiemy wykonać palmy wielkanocne” zorganizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu. Warsztaty poprowadziła Stanisława Oleksy – artystka ludowa, mistrzyni bibułkarstwa. Odkryła przed dziećmi sztukę wykonywania kwiatów na palmy; dzieci nauczyły się samodzielnie zrobić: żonkile, maki oraz krokusy, a następnie wykonały piękne palmy wielkanocne.


Uczniowie pracowali z ogromnym  zaangażowaniem i radością. Efekty pracy przeszyły ich oczekiwania. W warsztatach brała udział Sołtys Barbara Hebda. Dyrektor Halina Śmierciak podziękowała Pani Stanisławie za poświęcony czas oraz podkreśliła znaczenie kultywowania obyczajów i sztuki ludowej w kształtowaniu u uczniów poczucia tożsamości regionalnej. Tradycja wykonywania palm w Kaninie na pewno nie zaginie.
Warsztaty zorganizowali: Halina Śmierciak, Agnieszka Leśniak, Katarzyna Ziaja i Adam Frączek.


Liczba wyświetleń: 1014
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30