Kultywowanie tradycji w Szkole Podstawowej w Kaninie

20.03.2018
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaninie przez dwa ostatnie wtorki uczestniczyli  we wspaniałych warsztatach pod nazwą „Sami umiemy wykonać palmy wielkanocne” zorganizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu. Warsztaty poprowadziła Stanisława Oleksy – artystka ludowa, mistrzyni bibułkarstwa. Odkryła przed dziećmi sztukę wykonywania kwiatów na palmy; dzieci nauczyły się samodzielnie zrobić: żonkile, maki oraz krokusy, a następnie wykonały piękne palmy wielkanocne.

Uczniowie pracowali z ogromnym  zaangażowaniem i radością. Efekty pracy przeszyły ich oczekiwania. W warsztatach brała udział Sołtys Barbara Hebda. Dyrektor Halina Śmierciak podziękowała Pani Stanisławie za poświęcony czas oraz podkreśliła znaczenie kultywowania obyczajów i sztuki ludowej w kształtowaniu u uczniów poczucia tożsamości regionalnej. Tradycja wykonywania palm w Kaninie na pewno nie zaginie.
Warsztaty zorganizowali: Halina Śmierciak, Agnieszka Leśniak, Katarzyna Ziaja i Adam Frączek.