Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dziewczęta z Rupniowa nowymi mistrzyniami piłki ręcznej

22.03.2018
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rupniowie rozegrano Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej dziewcząt ur. 2002-2004. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Gminy Limanowa i awans na zawody powiatowe zgłosiły się cztery drużyny: Stara Wieś I, Mordarka, Pasierbiec  i Rupniów. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”  2 x 8 minut, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie – Józef Smęda i Feliks Smęda.

Emocji na boisku nie brakowało. Dziewczęta z wielkim zaangażowaniem i  poświęceniem walczyły o każdy punkt, niejednokrotnie przypłacając to kontuzjami. Ostatecznie po bardzo zaciętej walce pomiędzy ubiegłorocznymi mistrzyniami -  Mordarką, a gospodarzami turnieju – Rupniowem, tytuł mistrzowski trafił w ręce dziewcząt z Rupniowa!

Zwycięska drużyna grała w składzie: Jurek Marta, Kapturkiewicz Faustyna, Kapturkiewicz Kinga, Myszka amelia, Nowak Agnieszka, Nowak Aleksandra, Opach Marlrna, Sędzik Karolina, Smaga Karolina, Twaróg Karolina, Gawron Wiktoria, Kuzak Monika.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Rupniów
II miejsce – Mordarka
III miejsce – Pasierbiec
IV miejsce – Stara Wieś I

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik oraz sędzia zawodów – Feliks Smęda.

Dziewczętom z Rupniowa oraz ich opiekunowi Januszowi Kalecie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się 27 marca w SP nr 1 Mszana Dolna.
 


Liczba wyświetleń: 3567
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne