A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Co „piszczy” w Szkole Podstawowej nr 1 w Siekierczynie

26.03.2018
Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą wiele wyzwań. Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie chętnie się ich podejmują, angażując się w liczne konkursy, uroczystości szkolne i akcje charytatywne. W ostatnim czasie brali udział w licznych konkursach przedmiotowych, literackich, plastycznych, artystycznych na szczeblach gminnych, wojewódzkich, ogólnopolskich. Nie można pominąć ulubionych przez nich zawodów sportowych, gdzie mimo niewielkiej ilości uczniów w szkole i braku sali gimnastycznej, odnoszą zwycięstwa.
W szkole zostały utworzone dwa zespoły muzyczne dla dzieci młodszych i starszych. Zespoły te osiągnęły ogromny sukces w X Ogólnopolskim Konkursie :”Zapomniane kolędy i pastorałki”, zdobywając I miejsce w kategorii dzieci młodszych oraz I miejsce w kategorii dzieci starszych.

Konkurs ten odbył się w Krakowie i był adresowany do dzieci w całej Polski. Pierwsze miejsce zdobyła również  uczennica klasy VII w  XV edycji Powiatowego Konkursu Poezji ks. Jana Twardowskiego, który odbył  się w marcu w Laskowej. Warto również wspomnieć o sukcesie trzech uczennic klasy VII , które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil”.
Od 14 grudnia 2015 roku w  szkole działa Szkolne Koło Caritas Diecezji Tarnowskiej, któremu przyświeca motto; „Braniem napełniasz ręce, dawaniem serce”. Szkolne Koło Caritas ściśle współpracuje z parafialną grupą Caritas w Kaninie. O niezwykłym zaangażowaniu społeczności szkolnej w to dzieło, świadczyć może ilość uczestników Koła – 39 uczniów. Powołane Koło jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wszystkie działania odbywają się przy ogromnym wsparciu ze strony Rodziców uczniów. Podejmowane inicjatywy w Kole wpływają doskonale na uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka, na krzywdę i cierpienia innych, a także są formą wsparcia rzeczowego dla najbardziej potrzebujących. Uczestnicy koła swoim zaangażowaniem wzbogacają i wpływają na budowanie dobrego wizerunku Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie w społeczności lokalnej.

Od początku roku szkolnego w szkole odbyło się wiele uroczystości szkolnych o charakterze patriotycznym i okolicznościowym. Ogromną popularnością wśród społeczności lokalnej cieszy się od wielu lat na stale wpisany w kalendarz imprez szkolnych Dzień Babci i Dziadka. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen  radości, uśmiechów i wzruszeń. W tym roku  Babcie i Dziadkowie obejrzeli szkolne jasełka. W uroczystości wzięło udział blisko stu gości.
Duże zainteresowanie wśród uczniów budzi od niedawna obchodzony Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Aby przybliżyć uczniom powojenne losy „żołnierzy wyklętych”, 1 marca b. r. przygotowany został uroczysty apel z pokazem multimedialnym o męstwie i niezłomnej postawie żołnierzy w walce z komunistyczną władzą. Szczególna uwaga skierowana została na postać kilkunastoletniej sanitariuszki i łączniczki Danuty Siedzikówny – „Inki” oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. Oprawę muzyczną stanowiły niezwykle wzruszające piosenki patriotyczne poświęcone bohaterstwu „wyklętych”.
Do końca roku na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie czeka jeszcze wiele innych uroczystości, w których będą mogli zaprezentować swoje uzdolnienia artystyczne. Nie można pominąć wydarzeń, które będą miały miejsce jeszcze w tym roku kalendarzowym. U progu nowego roku szkolnego  uczniów czeka otwarcie nowej części budynku szkolnego, czego z wielką radością oczekuje cała społeczność szkolna. Baza lokalowa wzbogaci się o wymarzoną salę gimnastyczną, pion żywieniowego, salę lekcyjną, pokój nauczycielski, nowe szatnie i gabinet logopedyczny.
 
Polepszenie warunków lokalowych w szkole z pewnością wpłynie korzystnie na podniesienie jakości pracy uczniów i nauczycieli.
 
                                                                                                                            

Liczba wyświetleń: 1710
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30