A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szkoła w Rupniowie po raz kolejny spełniła marzenia dzieci

16.02.2018
13 lutego 2018 r nadszedł  długo wyczekiwany dzień dla uczestników IX Miejsko – Gminnego Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego  – uroczyste podsumowanie wyników i zabawa karnawałowa. Jak co roku nie zabrakło uśmiechów na twarzach wszystkich  dzieci, bo każde otrzymało wymarzony upominek oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli, szczęśliwych widząc iskierki radości w oczach swoich podopiecznych.
W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli się z wykonaniem łańcucha choinkowego. Pomysły i same prace przeszły wyobrażenia zarówno organizatorów jak i członków jury, które musiało podjąć trudne decyzje aby wyłonić zwycięzców.
 
W dzień uroczystości już od rana gimnazjaliści i organizatorzy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie małych i dużych artystów, ich opiekunów, nauczycieli oraz zaproszonych gości.  Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły w Rupniowie -  Danuta Dębska , która powitała zebranych gości wśród których znaleźli się: Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi szkół w Limanowej, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Waldemar Żurek – Zastępca Prezesa Banku Spółdzielczego  w Limanowej, Sabina Załupska – Kierownik Działu Marketingu BS w Limanowej oraz członkowie jury. Podziękowania trafiły również do sponsorów, którzy jak co roku otworzyli swoje serca przyczyniając się do uświetnienia imprezy i spełnienia marzeń dzieci.

Następnie głos zabrała Pani Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego,której ciepłe słowa z pewnością trafiły do serc wszystkich obecnych na sali.

 

W końcu nadszedł ten najbardziej wyczekiwany i emocjonujący moment – rozdanie nagród i upominków oraz dodatkowych nagród specjalnych. Każdy z obecnych uczestników nie krył radości widząc prezent, o którym marzył.

 

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na gorący posiłek a po nim przyszedł czas na zabawę, którą poprowadził DJ Lech Zwoliński. W rytm muzyki bawili się z dziećmi gimnazjaliści jak również rodzice i nauczyciele. W tym ostatnim dniu karnawału przewidziano wiele atrakcji, m.in. zabawę z balonami oraz malowanie twarzy, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
Wspólna zabawa przyniosła wiele szczęścia i niezapomnianych przeżyć. Organizatorom tej zacnej inicjatywy po raz kolejny udało się udowodnić, że integracja w formie zabawy ma wielką moc i daje ogromną radość każdej ze stron. Dla takich chwil warto ponosić trud przygotowań, bo uśmiech na twarzach dzieci jest najlepszym podziękowaniem. Cieszy  również fakt, że uczestnicy wyjeżdżając deklarują powrót za rok.. Piękny konkurs, bezbłędna organizacja i wspaniały klimat...Po takich spotkaniach słów nieco brakuje ..jesteśmy przekonani, że zdjęcia oddadzą wszystko co ciśnie się na usta...Z punktu obserwatora wzmożony szacunek do zdrowia i tego o czym na co dzień się nie myśli i czego się nie widzi...Radość dzieciaków bezcenna. Ogromne gratulacje dla Szkoły Podstawowej w Rupniowie , nauczycieli, dyrekcji i wspaniałych gimnazjalistów, którzy mamy nadzieję że zdają sobie sprawę ile radości dali swoim młodszym kolegom podczas wspólnej zabawy. Można śmiało powiedzieć , że Szkoła Podstawowa w Rupniowie po raz kolejny spelniła marzenia dzieci, którym bardzo łatwo marzyć ale żyć niestety nieco trudniej.


 
Jak już zostało wcześniej wspomniane zorganizowanie tej uroczystości nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów:
Patronat: Urząd Gminy Limanowa – wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Urząd Miasta Limanowa – burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.
Ponadto: Marian Mąka – Zastępca Wójta Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, ksiądz Jerzy Kulpa - Parafia Nowe Rybie, Stanisław Piegza – Kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Bogusław Sukiennik – właściciel Firmy Tik – Tak, Metsa Tissue Producent Papieru Lambi i Mola, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Ośrodek Szkolenia Kierowców - Robert Piwowarczyk, Władysław Sułkowski, Renata i Grzegorz Wojtowicz – firma Transport Drogowy, Renata i Stanisław Młyńscy, Firma ABS Jet-Service - Maria Sewielska, Jerzy Uryga - Firma Handlowo – Usługowa Jurger, Mirosław Bubula - Księgarnia „Nowa”, Krzysztof Iwan - Biuro Usług Finansowo – Księgowych Fis – Kuz, Firma Emiter, Dorota i Jacenty Musiałowie, Janina Wójcik - Salon Fryzjerski „Image” w Limanowej, Paweł Cieślik - Firma Przewozowa „Turystyka”, Producent soków owocowych Tymbark, Beata Ryś - Firma Handlowo – Usługowa Hydromix, Księgarnia „Sokół”, Sklep Wielobranżowy „Bobas”,  ks. Dariusz Bugajski, Bogumiła Lach  – Gabinet zdrowych stóp, sklep sportowy GOL, Salon Fryzjerski Bogusława Mamak i Barbara Golińska, Łukasz Kowal – właściciel sklepu ORTO MED, sklep Urwis, DJ Lech Zwoliński oraz darczyńcy anonimowi.Wykwalifikowaną opiekę medyczną sponsorował Piotr Wyrwa - właściciel Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej.
 
Koordynatorzy: Renata Lisek, Marta Machynia, Urszula Pałka, Wioletta Bukowiec, Maria Uryga
Uczniowie: Aleksandra Pietrzak ,Agata Trojańska , Ewa Kaja,  Klaudia Zapalska, Patrycja Dudek Marlena Opach, Kinga Kapturkiewicz,  Karolina Twaróg,  Aleksandra Nowak, Karolina Sędzik, Jakub Przechrzta, Jakub Kulig, Eryk Jurek, Kacper Ślusarczyk
 


Liczba wyświetleń: 1997
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30