Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie XX Plebiscytu na najpopularniejszego piłkarza i trenera ziemi limanowskiej 2017

20.02.2018
W sobotę, 17 lutego 2018 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2017 roku. Wśród laureatów plebiscytu znalazło się aż siedmiu reprezentantów klubów sportowych działających na  terenie Gminy Limanowa.  Na uroczystości pojawili się wyróżnieni zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi  oraz przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu limanowskiego.

W obecnej edycji najpopularniejszy piłkarz wybierany był w czterech kategoriach: IV liga, liga okręgowa (V liga), Klasa A, Klasa B. Wybór najpopularniejszego trenera pozostał bez zmian (czyli bez podziału na kategorie). W każdej kategorii najpopularniejszy piłkarz zostali wyróżnieni zawodnicy, którzy w plebiscycie zajęli miejsca  1 – 3. W kategorii najpopularniejszy trener wyróżnieni zostali  szkoleniowcy, którzy w plebiscycie zajęli miejsca 1 – 5.  Wśród trenerów o miano najpopularniejszego w obecnej edycji dominowali szkoleniowcy pracujący z grupami młodzieżowymi.

Najpopularniejszy trener piłki nożnej na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Grzegorz Wójcik (Stradomka Skrzydlna)
2. Adrian Mrózek (LKS Rupniów)

3. Łukasz Wrona (AKS Ujanowice)
4. Mateusz Łątka (Płomień Limanowa)
5. Dawid Sułkowski (LKS Mordarka)
 
Najpopularniejszy piłkarz  klasy B na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Leszek Łącki (Płomień II Limanowa)
2. Zachariasz Wiśniowski (Jaworzanka Jaworzna)
3. Henryk Nowak (LKS Rybie)
 

Najpopularniejszy piłkarz klasy A na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Mateusz Kubisz (Stradomka Srzydlna)
2. Jan Wrona (LKS Mordarka)
3. Sylwester Wojtas (LKS Mordarka)

Najpopularniejszy piłkarz klasy okręgowej na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Józef Gargas (Orkan Szczyrzyc)
2. Patryk Opoka (Zalesianka Zalesie)
3. Tomasz Kita (LKS Rupniów)


Najpopularniejszy piłkarz IV ligi na Ziemi Limanowskiej w 2017 roku:
1. Robert Górski (Olimpia Pisarzowa)

2. Kamil Kurczab (Limanovia Limanowa)
3. Szymon Witek (Limanovia Limanowa)

Złotą Honorową Odznaką OZPN Nowy Sącz, za wieloletnią działalność na rzecz popularyzacji piłki nożnej wyróżniono Jacka Bugajskiego , Władysława Bieda - burmistrza Limanowej (otrzymał on również tytuł Abasadora Futbolu),  oraz Dariusza Mrożka, członka zarządu MKS Limanovia i prezes Akamedii Piłkarskiej Limanovia. Działaczem piłkarskim roku uznano: Janusza Bugajskiego (prezes Limanovii Limanowa), Stanisława Dębskiego (prezes Sokoła Słopnice).

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym w Plebiscycie serdecznie gratulujemy i życzymy  równie wysokich wyników w kolejnych edycjach plebiscytu!
 


Liczba wyświetleń: 3645
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne