A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

I miejsce drużyny ze SP nr 1 w Męcinie na XII Turnieju szkół noszących imię Jana Pawła II

28.02.2018
Dnia 26 lutego 2018 r. w Skrzyszowie odbył się XII Turniej  szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej o puchar przechodni Biskupa Tarnowskiego. W tegorocznym turnieju dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum grały w siatkówkę. Jak co roku zawody te cieszą wielkim zainteresowaniem wśród rodziny szkół Jana Pawła II. W tym roku 15 drużyn łącznie 200 uczennic z całej Diecezji Tarnowskiej rozgrywało zawody w siatkówce. Zgrane, pełne woli walki i niepokonane okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie: Jeleń Alicja, Lupa Karolina, Lachor Marcelina, Kurczab Kinga, Król Katarzyna, Orczykowska Natalia, Pociecha Magdalena, Sikora Amelia, Woźniak Anna, Zboś Amelia pod kierunkiem Jolanty Kurczab,  zdobywając  I miejsce  i puchar przechodni Biskupa Tarnowskiego.  


                                                                                                          
Radosna i przyjazna atmosfera jaka towarzyszyła podczas tego turnieju zagrzewała do walki o najwyższe miejsce na podium.  Możliwość spotkania  z rówieśnikami z innych szkół, radość ze wspólnej zabawy były okazją do rozmówi i integracji. Czuliśmy się jak w rodzinie. Emocje jakie nam towarzyszyły na długo zostaną nam w pamięci.Na koniec biskup Wiesław Lechowicz podziękował wszystkim uczestnikom i zaprosił do XIII turnieju za rok. A do młodzieży zwrócił się tymi słowami:  „Jesteśmy blisko Tarnowa, skąd pochodziła jedna z najlepszych polskich siatkarek, nieżyjąca Agata Mróz, która dla wielu ludzi jest bohaterem. Jej przykład pokazuje, że sport może być szkołą życia, szkołą wartości. Nie wszyscy jesteśmy powołani do heroizmu, ale wszyscy do godnego życia. Życzę wam, aby sport, który uprawiacie, szlachetne współzawodnictwo, nie tylko hartowały wasze ciało, ale przede wszystkim waszego ducha".
 


Liczba wyświetleń: 1199
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30