Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości

15.01.2018
W dniu 12 stycznia 2018 roku w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się przekazanie Ochotniczym Stażom Pożarnym wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego  dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zakupiony sprzęt trafił do siedmiu jednostek OSP z terenu gminy Limanowa: Kisielówki, Męciny, Nowego Rybia, Pisarzowej, Rupniowa, Siekierczyny i Wysokiego, a jego łączna wartość to 39.200,00 zł.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej – Janusz Kurzeja, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Limanowej – Grzegorz Janczy, Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP – Aleksander Krzysztof,  Komendant  Miejsko-Gminnego Oddziału ZOSP RP w Limanowej - Wojciech Świerczek oraz strażacy poszczególnych Ochotniczych Straży Pożarnych do których trafił sprzęt.

Dotacja z Ministerstwa Sprawiedliwości pozwoliła na zakup siedmiu zestawów do ratownictwa medycznego PSP R-1.