Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

II Winter Kajet Cup – podsumowanie zmagań Żaków i Orlików

30.01.2018
Za nami pierwsza odsłona II Turnieju Winter Kajet Cup zorganizowanego przez LKS Mordarka pod patronatem Wójta Gminy Limanowa, przy udziale Firmy Kajet.
W sobotę 27 stycznia jako pierwsi do rozgrywek przystąpili zawodnicy urodzeni w 2009 r. i młodsi, czyli Żaki. Najpierw na dwóch halach odbyły się mecze eliminacyjne. Na hali przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej - „Ekonom” do gry przystąpiło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy, których zwycięzcy i drużyny z miejsca drugiego wystąpiły w tym samym miejscu w rundzie finałowej, zaś drużyny z trzeciego i czwartego miejsca swoje finały rozgrywały w Mordarce. Zaś na hali przy Szkole Podstawowej w Mordarce w rundzie eliminacyjnej zagrało 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy grup awansowali do finału w „Ekonomie’, zaś zdobywcy drugich miejsc stoczyli mecz barażowy, którego zwycięzca dalszą grę kontynuował w Limanowej. Na obu halach finały rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Na hali w „Ekonomie” spośród wszystkich zawodników wyłoniono „złotą piątkę”, czyli nagrodzonych zostało 5-ciu wyróżniających się dobrą grą zawodników, którzy rozegrali krótki mecz pokazowy ze zwycięzcą turnieju, drużyną AP Mam Talent Limanowa. "Złota piątka" pokonała Mam Talent 2:0. Na hali w Mordarce tradycyjnie przyznano wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza.

Końcowe wyniki rozgrywek w „Ekonomie”:
M Drużyna Pkt Bramki
1 AP MT Limanowa 14 15:1
2 Orawa Jabłonka 12 8:1
3 AP Limanovia 11 11:6
4 Plomień Limanowa 7 5:10
5 Sokoliki Stary Sącz 6 2:4
6 Gwarek Wieliczka 4 3:9
7 AP MT Limanowa II 2 2:15

Do „złotej piątki” wybrano:
Witolda Mrożka z AP Limanovia, Bartłomieja Szczerbę z Orawy Jabłonka, Dawida Janowiaka z Orawy Jabłonka, Igora Trzópka z Płomienia Limanowa oraz Michala Palkę z AP Mam Talent Limanowa
 
Drobny upominek trafił też do Juli Matras z Płomienia Limanowa, która okazała się być jedyną zawodniczką w turnieju.
 
Końcowe wyniki na hali w Mordarce:
M Drużyna Pkt Bramki
1 Sokół Słopnice 14 16:4
2 Wiatr Ludźmierz 14 10:4
3 LKS Mordarka I 11 15:8
4 Helena Nowy Sącz 10 9:9
5 Goal Nawojowa 8 7:8
6 Dunajec Nowy Sącz 3 3:12
7 LKS Mordarka II 0 1:16

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec: Mateusz Kęska, LKS Mordarka

Najlepszy bramkarz: Michał Pańszczyk, Wiatr Ludźmierz
Najlepszy zawodnik: Antek Zawada, Sokół Słopnice


Natomiast w niedzielę, 28 stycznia do  rywalizacji przystąpiło aż 21 drużyn Orlików!  Do gier eliminacyjnych przystąpiono na trzech halach: przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej – w popularnym "Ekonomie”, przy Szkole Podstawowej w Mordarce i w Rupniowie. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych zwycięzcy grup spotkali się w fazie finałowej na hali w Ekonomie, drużyny z miejsca drugiego w Mordarce, zaś drużyny z miejsca trzeciego w Rupniowie. Finały rozgrywane były systemem każdy z każdym. Na hali w „Ekonomie” spośród wszystkich zawodników wyłoniono „złotą piątkę”, czyli nagrodzonych zostało 5-ciu wyróżniających się dobrą grą zawodników, którzy na zakończenie turnieju rozegrali krótki mecz pokazowy ze zwycięzcą turnieju, drużyną AP Mam Talent Krzeszowice. „Złota piątka” zwyciężyła z wynikiem 4:0. Na hali w Mordarce i w Rupniowie tradycyjnie przyznano wyróżnienia indywidualne dla najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza, zaś wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Końcowe wyniki rozgrywek w „Ekonomie”:

AP MT Krzeszowice

Sokół Słopnice II
Wiatr Ludźmierz
Sokół Słopnice
LKS Mordarka
Korona Beskidu
Wierchy Rabka Zdrój

Do „złotej piątki” wybrano:
Jana Urbańskiego - Sokoł Słopnice II, Bartosza Kaperę –APMT Krzeszowice, Maksymiliana Matyjczyka - Wiatr Ludźmierz, Mikołaja Czachurskiego - LkS Mordarka, Mikołaja Syktusa - LKS Mordarka.


Końcowe wyniki na hali w Mordarce:

1. AP Limanovia
2. Glinik Gorlice
3. Orawa Jabłonka
4. Westovia Tarnów
5. Helena Nowy Sącz
6. LKS Mordarka II
7. Hat-Trick Skawina

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec: Jakub Plata – AP Limanovia


Najlepszy bramkarz: Adam Turwoń – Orawa Jabłonka
Najlepszy zawodnik: Igor Cionek – Glinik Gorlice.

Końcowe wyniki na hali w Rupniowie:

1. Dunajec Nowy Sącz
2. Macierz Lipnica Murowana
3. Wierchy Rabka Zdrój
4. AP MT Limanowa
5. AP Bonito 2008
6. Płomień Limanowa
7. LKS Mordarka III

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Orlecki Krzysztof –Dunajec Nowy Sącz
Najlepszy bramkarz: Bartosz Pawłowski – Dunajec Nowy Sącz


Najlepszy zawodnik: Kamil Uryga – AP MT Limanowa.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju, wspaniałą grę i dostarczone emocje. Podziękowania kierujemy też do partnerów turnieju, dzięki którym impreza ta mogła się odbyć, a byli to: firma Kajet (współorganizator turnieju), Urząd Gminy Limanowa, firma Velo Sport - Janusz Etgens, Rogelli.pl, TYMBARK - MWS SP. Z O.O., Mini Distribution, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Partner, Emiter, Koral, Monika i Janusz Etgensowie właściciele Sklepu Delikatesy Centrum w Jodłowniku. Szczególne podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu turnieju składamy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, z którą LKS współpracuje oraz OSP Męcina, OSP Stara Wieś i  OSP Nowe Rybie.

Przed nami jeszcze rozgrywki Skrzatów, które odbywać się będą w sobotę 3 lutego na hali w Mordarce oraz Młodzików, którzy zmagać się będą w niedzielę 4 lutego na hali w „Ekonomie” i na hali przy ul.Jordarna w Limanowej.

Galerie zdjęć z turnieju dostępne są na funpage'u LKS Mordarka
 


Liczba wyświetleń: 2862
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne