Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Festiwal kolęd „MALEŃKIEMU JEZUSOWI” w Pasierbcu

22.01.2018
Już w najbliższy weekend  tj. 27 -28 stycznia w Szkole Podstawowej w Pasierbcu odbędzie się Festiwal kolęd dzieci i młodzieży pn. „MALEŃKIEMU JEZUSOWI”. W sobotę od godziny 9.00 będą trwały przesłuchania wszystkich uczestników, natomiast w niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników połączone z koncertem laureatów.
 
Organizatorami konkursu są Parafia Rzymskokatolicka w Pasierbcu oraz Szkoła Podstawowa w Pasierbcu. Wydarzenie  ma na celu upowszechnianie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacje dorobku artystycznego solistów, zespołów i chórów oraz popularyzacje wartości artystycznych kolęd, pastorałek i kantyczek. Festiwal „Maleńkiemu Jezusowi” jest konkursem otwartym dla wszystkich. Repertuar to tradycyjne kolędy, pastorałki i kantyczki. Uczestnicy konkursu będą oceniani w następujących kategoriach wiekowych:
 • kategoria – młodsze dzieci przedszkolne – od 3 lat do 5 lat
 • kategoria – starsze dzieci przedszkole i wczesnoszkolne – od 6 do 7 lat (kl.”O” i kl.” I”)
 • kategoria – uczniowie szkół podstawowych – klasy od II – III
 • kategoria – uczniowie szkół podstawowych – klasy od IV- VI
 • kategoria – młodzież VII KLASA SZKOŁY Podstawowej i gimnazjalna
 • ponadgimnazalna
 
Każdą szkołę, przedszkole lub instytucje kultury może reprezentować maksymalnie 2 solistów lub 2 zespoły wokalno-instrumentalne, albo 1 chór wielogłosowy w danej kategorii wiekowej. Soliści prezentują 1 utwór, natomiast zespoły lub chór maksymalnie 2 utwory z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem muzycznym. Zespoły kolędnicze mogą liczyć do 12 osób!
Czas wykonania jednego utworu to maksymalnie 3-4 minut. O kolejności i godzinie występu poszczególnych wykonawców poinformujemy po upływie terminu zgłoszeń. Harmonogram występów zostanie opublikowany w czwartek 25 stycznia na portalu internetowym Parafii Pasierbiec i szkoły Podstawowej
Uczestnicy festiwalu mogą wykonywać utwory a’cappella, z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem muzycznym na płcie CD albo pendrive (pamięć USB). Na tych nośnikach powinien być nagrany podkład muzyczny, który będzie używany podczas występu. Organizatorzy zapewniają sprzęt nagłaśniający. Całkowicie zabroniony jest playback.
Powołana Komisja konkursowa będzie oceniała uczestników według następujących kryteriów:
 • dobór utworów
 • poziom wykonania (intonacja, emisja głosu, rytmika i dykcja)
 • wyraz artystyczny
Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Jury może przyznać : trzy narody (I, II, III miejsce oraz wyróżnienia) w każdej kategorii.
 
Zgłoszenia:
Kartę zgłoszeń należy nadesłać droga elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do środy 24 stycznia 2018 na adres: [email protected].
Pytania odnośnie festiwalu można kierować do: – Ks. Bogdana Stelmacha – nr tel. 606854951 Zgłoszenie do udziału w festiwalu jest wyrażeniem zgody na powyższe warunki regulaminu.
Zgłoszenie powinno zawierać:
 • mię i nazwisko, klasę i wiek , nazwę szkoły, instytucji, miejscowość,
 • telefon kontaktowy
 • nazwę zespołu, chóru
 • tytuł kolędy


Liczba wyświetleń: 2314
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne