Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przedświąteczne spotkanie z Seniorami w Starej Wsi

22.12.2017
„ To już pora na wigilię to już czas” -  dnia 20 grudnia br., jak w kolędzie Wandy Chotomskiej  przyszedł czas na spotkanie przedświąteczne z Seniorami gminy Limanowa. Zgromadzili się z całej gminy przy wigilijnym stole, spotkali się na świątecznej uroczystości i podsumowaniu projektu pt.: „Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych”. Projekt  realizowany był w roku 2017 przez Gminę Limanowa - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi, a dofinansowany był ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego. Przedświąteczne spotkanie przy końcu grudnia było doskonałą okazją do podsumowań całorocznych działań przy wspólnym stole, tradycyjnych kolędach i pastorałkach. Przygrywał, przyśpiewywał i bawił publiczność zespół muzyczny regionalistów z Łącka – Wojciech Bogucki z żoną Kazimierą i córką Alicją oraz Tomaszem Ponickim. Przywitał wszystkich donośny dźwięk dudy, potem staropolskie życzenia i najpiękniejsze polskie kolędy. Seniorów nie trzeba było namawiać do wspólnego śpiewu. Roześmiani, rozśpiewani, zintegrowani – bo przecież spotykali się cały rok na różnego rodzaju spotkaniach autorskich, warsztatach artystycznych, seminariach wyjazdowych – wszystko w ramach projektu. Uroczystość otworzył Jacenty Musiał – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi słowami księdza Mieczysława Malińskiego, „miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”.

Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan. Wyraził wdzięczność i uznanie za duży wkład pracy w realizację projektu oraz życzył wszystkim wesołych, pogodnych, nadchodzących świat. Obecny był także wice-wójt Marian Mąka oraz przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński, którzy również złożyli wszystkim zebranym życzenia.

Trudno działania całoroczne streścić w kilkunastu minutach, opowiedzieć o realizowanych spotkaniach i oddać atmosferę wrażeń. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Musiał dokonała tego podsumowania, zawierając bogaty w treść przekaz w krótkim wystąpieniu: z ogromną radością mogę powiedzieć, że działo się bardzo dużo. W ciągu sześciu miesięcy zrealizowaliśmy 46 zadań, w których udział wzięło 1970 uczestników. Mam nadzieję, że w sercach i umysłach uczestników projektu pozostaną niezwykłe doznania i wspomnienia, chociażby wyjazd do Wadowic – miejsca narodzin Największego z Polaków Jana Pawła II, seminarium Doliną Popradu – Ogród Zmysłów w Muszynie, Ogrody Biblijne, Ucztą duchową był wyjazd i udział w występie Mazowsza –wspaniałego zespołu artystycznego i to w dniu wyjątkowym 11 listopada. Fenomenalni artyści dali wspaniały koncert, który pozostanie na długo w naszych sercach. W trosce o zdrowie zorganizowaliśmy wyjazd na termy do Chochołowa oraz zajęcia rekreacyjno-ruchowe na basenie w Limanowej. Byliśmy w różnych miejscach na terenie Gminy po to aby być bliżej naszych mieszkańców, aby Seniorzy mieli okazję skorzystać z wykładów o bardzo różnorodnej tematyce prowadzonych przez: ks. dr Jerzego Smolenia, dr Wandę Matras-Mastalerz, Zbigniewa Kołbę, Marka Dudka, Wiesławę Bubulę, Wojciecha Boguckiego, Marię Bujas-Łukaszewską, dr Leszka Strzembickiego, dr Annę Tyka. Nie byłoby udanych spotkań i wszystkich przedsięwzięć, gdyby nie udział Was – Kochani - Drodzy Seniorzy. Odpowiedzieliście Państwo na naszą ofertę bardzo pozytywnie, bowiem w realizowanych działaniach udział wzięło tak wielu uczestników. Dlatego kierujemy pod Waszym adresem gorące podziękowania. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności i szacunku – zakończyła pani Dorota. Szczegółowe działania w ramach projektu przedstawiła Maria Trzupek poprzez pół godzinną prezentację multimedialną. Bogata w zdjęcia przypomniała Seniorom wspólnie spędzone chwile i seminaryjne wyjazdy w ramach 5 zrealizowanych działań.


 
Po części prezencyjnej nadszedł czas na tradycyjny barszcz z uszkami i rybkę, którą przygotowały panie z KGW Stara Wieś. Rozbrzmiały kolędy, skrzypce, zaproszona kapela niejako zaczarowała atmosferę, zrobiło się rodzinnie, nastrojowo, serdecznie. Każdy poczuł się wyjątkowo. Zacni seniorzy ze łzami w oczach wychodzili ze spotkania, które miało niepowtarzalny klimat, dziękując że po raz pierwszy  zostali zaproszeni na taką wigilię i mogli uczestniczyć w tylu ważnych, ciekawych i inspirujących programach projektu. Korzystając z okazji Organizatorzy jeszcze raz składają podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektu: wykładowcom, pracownikom, paniom z KGW i Seniorom, bez których te działania nie miałyby sensu. 
 


Liczba wyświetleń: 2393
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne