Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Nauczyciel na medal" uroczyste wręczenie nagród

10.12.2017
8 grudnia odbyła się uroczysta gala wieńcząca akcję "Nauczyciel na medal".
"Nauczyciel na Medal" to akcja pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego, i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Nagrodzono najlepszych nauczycieli z Małopolski. Uroczysta gala, na której zostały wręczone nagrody dla „Nauczycieli na medal” odbyła się w głównej siedzibie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Patronat honorowy konkursu objął prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.
Wszyscy laureaci otrzymali medale ufundowane przez Urząd Marszałkowski. - Gratuluję wszystkim nominowanym i oczywiście nagrodzonym w tej wyjątkowej akcji. Cieszę się, że mogę powiedzieć, iż to właśnie w małopolskich szkołach uczniowie kształceni są na najwyższym poziomie – mówiła Agata Suszyńska z departamentu edukacji i kształcenia ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego. Nagrody laureatom wręczali także przedstawiciele „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”.
 
                                                                                                                                                                   
Główną nagrodę w kategorii Szkoły Podstawowe IV-VII oraz Gimnazja zdobyła Wioletta Kurek nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2  im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi detronizując wszystkich nominowanych w powiecie limanowskim uzyskując  472 głosów.
„Jestem bardzo zaskoczona i ogromnie wdzięczna osobom, które oddały na mnie głos, jest  to dla mnie ogromne wyróżnienie i wszystkim, którzy głosowali na moja osobę chciałam serdecznie i z całego serca podziękować. Jestem zaskoczona ale i bardzo szczęśliwa, że moja praca, to co robię na co dzień , została zauważona i spotkała się z tak wielkim uznaniem. Nie spodziewałam się samej nominacji w Plebiscycie, a co dopiero że zabrnę aż tak wysoko . Jest to potwierdzenie, że moja praca i zaangażowanie w połączeniu z wielkim z potencjałem, który tkwi w młodym pokoleniu może owocować ciekawymi inicjatywami i przedsięwzięciami, których mam nadzieje będzie jak najwięcej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za oddane na mnie głosy.”
Nadmienić należy, że Wioletta Kurek jest cenionym i pełnym zaangażowania nauczycielem, który z poświęceniem wolnego czasu, pracuje z uczniami głównie rozwijając zauważone w nich talenty. Pokazuje , że nie tylko praca dydaktyczna i realizowanie programów nauczanie dają pełen obraz nauczyciela. Dowodem tego jest wiele sukcesów którzy uczniowie szkoły osiągają uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach i przeglądach. Przypomnieć należy tutaj sukces jaki  zdobyła prowadzona m.in. pod Jej okiem Grupa Teatralna "Hydra", która po sukcesie na gminnym etapie Przeglądu "MaGa" sięgnęła po główne nagrody m.in. na wojewódzkim szczeblu, prezentując spektakle podczas Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych. Przy sukcesach Wioletty Kurek nie sposób nie wspomnieć takich osób jak Marcin Król, Kinga Król czy Kamil Pajor, którzy pierwsze kroki w artystycznych poczynaniach zaczynali  w szkole w Starej Wsi pod pieczą Wioletty Kurek.
Akcja „Nauczyciel na medal” pokazuje, że warto być kimś więcej niż tylko po prostu nauczycielem , bo choć to tylko plebiscyt który może zawężać grono odbiorców to zainteresowanie głosowaniem pokazuje, że uczniowie i nie tylko, potrafią docenić jakże trudną pracę nauczyciela. Nauczycieli  na medal jest znacznie więcej w naszych szkołach, nie każdy miał możliwość wziąć udział akurat w tym plebiscycie, nie mniej nie można przejść obok takiego sukcesu.
 

 
W plebiscycie w tej samej kategorii drugie miejsce z liczbą 355 głosów zajęła Alina Górszczyk nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce , której również serdecznie gratulujemy. Kolejnym akcentem gminnym w konkursie była nominacja i drugie miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne,  z liczbą głosów 167 ( dwóch głosów zabrakło do zwycięstwa) -Jakuba Kasińskiego- mieszkańca Młynnego a nauczyciela ZSOiZ w Limanowej. Oni również otrzymali specjalne podziękowania i dyplomy podczas uroczystej gali. Serdecznie gratulujemy całej trójce i wierzymy, że Wasze sukcesy będą motywacją do jeszcze większej pracy dla innych i już utorowaną ścieżką na przyszłość w podobnych plebiscytach.
 


Poniżej pełna lista laureatów.

Liczba wyświetleń: 5054
1

Pliki do pobrania

3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne