Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Najpopularniejsi sportowcy, trenerzy i drużyny - zagłosuj na faworytów!

01.12.2017
Trwa wielki Plebiscyt Sportowy "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" pod patronatem honorowym marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupy i rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie prof. Aleksandra Tyki. Plebiscyt ma na celu docenienie tych zawodników, trenerów i drużyny, którzy osiągają świetne wyniki, a równocześnie przyczyniają się do popularyzacji sportu i aktywności fizycznej w swoich lokalnych społecznościach. O tym, w czyje ręce trafią nagrody zdecydują sami głosujący. Wśród nominowanych w plebiscycie znaleźli się również  trenerzy, sportowcy i drużyny z terenu gminy Limanowa.
 
W kategorii DRUŻYNA ROKU:
Patria Młynne, biegi na orientację SMS pod nr 72355 o treści DD.55
 
W kategorii NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC – JUNIOR:
Klaudia Zelek, Patria Młynne, bieg na orientacje SMS pod nr 72355 o treści J.275
 
W kategorii TRENER:
Kamil Musiał, LKS Mordarka, piłka nożna SMS pod nr 72355 o treści NT.195
 
Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT
 
Plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z czterech kategorii (sportowiec junior, sportowiec senior, trener i drużyna) zostaną wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i w każdym z małopolskich powiatów. Awansują oni do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny w Małopolsce w 2017 r. Na zwycięzców czekają medale i dyplomy, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali w styczniu 2018 roku.
 
Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek, 20 listopada i będzie trwać do czwartku, 14 grudnia do godz. 21.
 
Niezależnie od opisanego powyżej wyboru najpopularniejszych, redakcja „Dziennika Polskiego” nominuje mistrzów sportu w plebiscycie 10 Asów Małopolski. Spośród nich Czytelnicy będą mogli, głosując na tradycyjnych kuponach drukowanych w gazecie, ustalić kolejność laureatów. Ostateczny werdykt zatwierdzi Kapituła, którą tworzą rektor AWF Kraków prof. dr hab. Aleksander Tyka, medaliści olimpijscy Barbara Ślizowska i Robert Korzeniowski, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” Marek Kęskrawiec oraz Krzysztof Kawa i Bartosz Karcz z działu sportowego. Sekretarzem plebiscytu jest red. Jan Otałęga. Kapituła przyzna także nagrodę dla Trenera i Odkrycia Roku oraz wybierze Asa Honorowego.
 
Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie: http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/najpopularniejszysportowiec/a/najpopularniejszy-sportowiec-powiat-limanowski-wyniki,12683052/


Liczba wyświetleń: 1848
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne