Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś”

29.12.2017
20 grudnia odbyła się piąta edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 dzieci. Organizatorem wydarzenia było Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce.
Celem dorocznego konkursu jest integracja i współpraca przedszkoli w dalszym i bliższym środowisku, podtrzymywanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, wytworzenie świątecznej atmosfery, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci, budzenie dziecięcej radości z prezentowanej przez siebie twórczości, oswajanie dzieci z dużą sceną i występem publicznym.
 
WYNIKI
 
GRUPA MŁODSZA - ZESPOŁY
I miejsce - Jaśki i Hanusie - Przedszkole Samorządowe im. Hansa Christiana Andersena w Tymbarku - "Matuś, matuś"
II miejsce - Motylki - Niepubliczne Przedszkole "Bajkowa Kraina" w Łososinie Dolnej - "Zbudźcie się już pastuszkowie"
III miejsce - Śnieżynki - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Chatka Małego Skrzatka" w Mordarce - "Gloria in exelcis deo"
 
GRUPA MŁODSZA - SOLIŚCI
I miejsce - Dorota Ryś - Miejskie Przedszkole nr 3 w Limanowej - "Bosy pastuszek"
II miejsce - Emilia Kordeczka - Niepubliczne Przedszkole "U Cioci Agatki" w Tymbarku - "Była noc"
III miejsce - Natalia Krawczyk - Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Chatka Małego Skrzatka" w Mordarce - "Oto ja Anioł Stróż"
 
GRUPA STARSZA - ZESPOŁY
I miejsce - Kapela Misia Uszatka - Przedszkole Samorządowe "Mis Uszatek" w Łukowicy - "Przybieżeli do Betlejem"
II miejsce - Gagatki Cioci Agatki - Niepubliczne Przedszkole "U Cioci Agatki" w Tymbarku - "Gdy Pan Jezus się narodził"
III miejsce - Kolędnicy z Miejskiego Przedszkola nr 3 - Miejskie Przedszkole nr 3 w Limanowej - "Nie płacz Jezu"
 
GRUPA STARSZA - SOLIŚCI
I miejsce - Blanka Młynarczyk - Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkół Oświatowych w Słopnicach - "Mroźna cisza"
II miejsce - Lena Śliwa - Niepubliczne Przedszkole "U Cioci Agatki" w Tymbarku - "Tobie mały Panie"
III miejsce - Maksymilian Król - Miejskie Przedszkole nr 3 w Limanowej - "Maleńka miłość"
 
Pozostali wykonawcy zajęci IV miejsca i również otrzymali nagrody wyróżnienia. Dodatkowo zostały przyznane dwie nagrody jury w kategorii zespoły w grupie starszej (5-latki) dla:
- Zespołu "Świąteczna Orkiestra" z Parafialnego Przedszkola Integracyjnego im. św. Kingi w Tymbarku, za instrumentację,
- Zespołu "Gagatki Cioci Agatki" z Niepublicznego Przedszkola "U Cioci Agatki", za wzorową postawę przedszkolaka podczas konkursu.

Patronat Medialny – Portal Limanowa.in
 
Sponsorzy: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, Urząd Gminy Laskowa, Firma Handlowo - Usługowa "Intersieć", Urszula Kołodziej, Firma Handlowo - Usługowa "Mamak", Józef Mamak, Stacja paliw, Zakład Usługowo - Produkcyjny "Emiter", Zegarmistrz "Tik-tak" Bogusław Sukiennik, Kancelaria Radcy Prawnego, Krzysztof Jędrzejek, Moda Damska "Henman", Maria Kurczab, Zajazd Mogielica w Jurkowie, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "Limdrog" Sp.z o.o, Przedsiębiorstwo Usługowo - Inżynieryjne "Budmost", Rafał Jędrzejek, Przedsiębiorstwo wielobranżowe "Laskopol" Halina i Roman Dudek, Sp.j., Intellect S.C. Dusza Krzysztof, Smoleń Wojciech, Firma Handlowo - Usługowa "Boss Centrum", W. Dutka, K. Chudy, PPUH Wolimex, Eugeniusz Wojak, Transport Towarowo - Osobowy MAXBUS, Bogumił Pietrucha, Biuro projektowe DROG-PROJEKT, Grzegorz Zawada, Biuro projektowe "Konstrukt", Andrzej Jasica, IMPULS CONTRACTOR Sp. z o.o. S.K., Skład materiałów budowlanych, Limanowa, Jerzy Kaim, Dobra, Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, Czesław, Piotr Kowalczyk, Przyszowa, Lecznica Weterynaryjna Stanisław i Jarosław Stożek, Ks. Zbigniew Stabrawa proboszcz Parafii Mordarka, Fundacja Akademia Piłkarska "Mam Talent", Firma budowlana RAF-BUD, Rafał Cygal, Firma Handlowo - Usługowa "Plastuś", Halina Zapała, "Tymbark" MWS Sp.z o.o. Sp.k, Cukiernia "Ptyś" Firma PHU, Piotr Gruca, Piekarnia Piotr i Ewa Pajor, Laskowa, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDPOL, Frączek Zbigniew, Sajdak Mieczysław, FHU "ROLBUD" Sp.j. materiały budowlane, Zofia i Władysław Sychowscy, Sala zabaw SMYKOLANDIA, Bogusława, Adam Darowscy, GOLD-DROP, Sp. z o.o., Producent środków czystości, PHU Salon Meblowy TOP-CEZAR, Wardęga Jan, IziGSM Joanna Kurczab-Kalemba, Akcesoria GSM, "Sady Wincenta" Gospodarstwo Sadownicze, Wincenty Krzyżak, Grzegorz Liptak, Męcina, Mini Distribution SC., Jacek Mąka,m Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL, Firma Handlowo - Usługowa "Hydrolim", Wojciech Dębski, "Transdach" Mariusz Wligóra, Mordarka.


Liczba wyświetleń: 3289
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne