"Nauczyciel na medal" - Wioletta Kurek w etapie wojewódzkim!

17.11.2017

To już ostatnie godziny wielkiego wojewódzkiego finału akcji „Nauczyciel na medal”! Do wojewódzkiego finału awansowali zwycięzcy pierwszego, powiatowego etapu wśród których znalazła się  Wioletta Kurek – nauczyciel i pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi.  Wioletta jest polonistką, prowadzi zajęcia z terapii  i diagnozy pedagogicznej. Jest również założycielką  i instruktorką Grupy Teatralnej „Hydra”, która na swoim koncie ma spore sukcesy.

Jestem bardzo zaskoczona i ogromnie wdzięczna osobom, które oddały na mnie głos, dzięki czemu dotarłam tak wysoko - aż do etapu powiatowego plebiscytu - powiedziała nam sama laureatka  - już teraz jest  to dla mnie ogromne wyróżnienie i wszystkim, którzy głosowali na moja osobę chciałam serdecznie i z całego serca podziękować. Jestem zaskoczona ale i bardzo szczęśliwa, że moja praca, to co robię na co dzień z powołania wykonując swoje obowiązki jako pedagog, została zauważona i spotkała się z tak wielkim uznaniem. Nie spodziewałam się samej nominacji w Plebiscycie, a co dopiero że zabrnę tak wysoko i pomimo, że głosowanie nadal  trwa, to już teraz, na tym etapie co jestem jest dla mnie ogromną nagrodą i docenieniem przez Was Drodzy Państwo tego co robię, co udaje mi się osiągnąć wspólnie pracując z dziećmi i młodzieżą. Jest to potwierdzenie, że moja praca i zaangażowanie w połączeniu z wielkim z potencjałem, który tkwi w młodym pokoleniu może owocować ciekawymi inicjatywami i przedsięwzięciami, których mam nadzieje będzie jak najwięcej. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za oddane na mnie głosy.

Nadmienić należy, że Wioletta Kurek jest cenionym i pełnym zaangażowania nauczycielem, który z poświęceniem wolnego czasu, pracuje z uczniami głównie rozwijając zauważone w nich talenty. Dowodem tego jest wiele sukcesów którzy uczniowie szkoły czy też grupy uczniów osiągają uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach i przeglądach. Przypomnieć należy tutaj sukces jaki  zdobyła prowadzona m.in. pod Jej okiem Grupa Teatralna "Hydra", która po sukcesie na gminnym etapie Przeglądu "MaGa" sięgnęła po nagrody m.in. na wojewódzkim szczeblu, prezentując spektakle podczas Małopolskich Spotkań Teatrów Gimnazjalnych.

W etapie wojewódzkim kandydaci zachowali głosy zdobyte na powiatowym szczeblu Plebiscytu,  a już za do tej pory zebrane głosy laureaci etapu powiatowego odbiorą medale i nagrody z rąk Marszałka Jacka Krupy podczas Kongresu Edukacyjnego, który odbędzie się w Krakowie.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego we wszystkich trzech kategoriach otrzymają voucher na studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz tygodniowy pobyt w luksusowym ośrodku Łysoń ParkHotel&Spa w Inwałdzie dla dwóch osób. Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale zajmą miejsca 2-5, otrzymają weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort, a laureaci miejsc 6-10 - zaproszenie do Term Chochołów.

Głosować na WIOLETTĘ KUREK można wysyłając SMS-a pod numer:

72355 o treści NG.176

/koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT/

Głosowanie zakończy się dzisiaj o godzinie 21.00.  Zachęcamy do oddawania głosów!