Projekt „Modernizacja Kształcenia Zawodowego II” w szkołach w Gminie Limanowa

02.10.2017
Gmina Limanowa jest partnerem w projekcie pn.: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” realizowanego przez Lidera projektu tj. Województwo Małopolskie - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego.

Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej 10 Działania 10.2 Poddziałania 10.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podniesienie u uczniów małopolskich gimnazjów zdolności do podejmowania  właściwych decyzji dotyczących wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, wspieranie ich orientacji zawodowej poprzez uczestniczenie w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego. W Gminie Limanowa w siedmiu szkołach:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
2. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce
3. Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu
4. Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
5. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie
6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
7. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi

Od 2 października 2017 roku zostały utworzone Szkolne Punkty Informacji i Kariery – SPINKA w ramach których zostanie zapewniony dostęp do poradnictwa edukacyjno-zawodowego  dla gimnazjalistów a w latach następnych również dla uczniów siódmych  i ósmych klas Szkoły Podstawowej.

Wsparciem z projektu objęci zostali również nauczyciele szkół gimnazjalnych poprzez szkolenia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz przez możliwość zdobycia kwalifikacji z zakresu doradztwa po przez studia podyplomowe finansowane w ramach projektu, które podjęło pięciu nauczycieli.

W ramach działalności Szkolnych Punktów Informacji i Kariery uczniowie będą mieć możliwość udziału w zajęciach warsztatowych i konsultacjach indywidualnych.