Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2017!

31.10.2017
25 października 2017 roku w pensjonacie "Janda" w Mszanie Dolnej spotkali się wójtowie, burmistrzowie, a także przedstawiciele biur promocji poszczególnych samorządów tworzących Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Na spotkaniu  podsumowano ubiegłoroczną akcję oraz omówiono i zatwierdzono program kolejnej - IX już edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2018”.
W ubiegłorocznych wędrówkach po najciekawszych szlakach Beskidu Wsyspowego wzięło udział ponad 10800  turystów z Polski i zagranicy. Wędrówki rozpoczęły się 1 maja 2017 roku od Tour Mszana Dolna i kolejno zdobywano Szczebel, Urbanią Górę , Śnieżnicę, Luboń Wielki, Modyń, ciecień, Korab, Sałasz, Jesień, Łopusze Wschodnie, Kostrzę, Szczebel, Miejską Górę , Łopień, Potaczkową, Łyżkę, Mogielicę, Ćwilin i na zakończenie 10 września Lubogoszcz. Uczestnicy tegorocznego wędrowania  po "Beskidzkich Wyspach" przemierzyli 217 km Głównym Szlakiem Beskidu Wyspowego osiągając wysokość przewyższającą Mount Everest! Najtrudniejszym szlakiem okazął się Tour Mszana Dolna, albowiem turyści musieli przemierzyć  36 km przez 5 szczytów, a najbardziej niezapomniany deszczowy szlak na Łyżkę.

W lipcu i sierpniu  w 10 miejscowościach Beskidu Wyspowego odbył się V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" na którym wystąpiło ponad 550 artystów z 36 zespołów, kapel i orkiestr, a 22 Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały potrawy i wypieki regionalne. 17 września 2017 w Mszanie Dolnej na podsumowanie wydarzeń kulturalnych akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" odbył się VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka", na którym wystąpili reprezentanci 11 Gmin Beskidu Wyspowego. Gminę Limanowa reprezentował Zespół "Kijom Worci" z Pisarzowej, któremu udało się wywalczyć II miejsce!

Na spotkaniu omówiono i zatwierdzono również program IX edycji akcji „Odkryj Beskid wyspowy 2018”. W programie zaplanowano 21 wędrówek  rodzinnych po Głównym Szlaku Beskidu Wyspowego, które tradycyjnie rozpocznie Tour Mszana Dolna  1 maja 2018.

W IX edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" Gmina Limanowa będzie organizatorem wyjścia na Jaworz, które odbędzie się 15 lipca 2018 roku. Ponadto 5 sierpnia na terenie naszej gminy - w Siekierczynie zagości VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki"!

Więcej informacji oraz program akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2018" dostępne w załącznikach poniżej oraz na stronie Odkryj Beskid Wyspowy

 


Liczba wyświetleń: 1853
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne