Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ogromne emocje w walce o mistrzostwo gminy w halowej piłce nożnej!

12.10.2017
Niezwykle gorąca atmosfera panowała dziś na hali sportowej w Rupniowie, gdzie o tytuł Mistrza Gminy Limanowa w halowej piłce nożnej i awans na zawody powiatowe walczyli chłopcy  z roczników 2002-2004. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny: Rupniów, Pasierbiec, Mordarka oraz Męcina nr 1.  Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” w dwóch siedmiominutowych połowach. Już od pierwszych sekund  widać było, że  zawodnicy podchodzą do rywalizacji bardzo ambitnie, a walka o zwycięstwo będzie niezwykle zacięta. Wszystkie sześć rozegranych spotkań obfitowało w wiele ciekawych akcji i  dało  zgromadzonej publiczności możliwość podziwiania naprawdę świetnej gry.

Po rozegraniu ostatniego meczu i podliczeniu punktów okazało się że dwie drużyny – Pasierbiec i Rupniów zgromadziły taką samą liczbę punktów. Zgodnie z regulaminem Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w takiej sytuacji o kolejności zajętych miejsc decyduje  liczba punktów  zdobytych w bezpośrednich meczach między zainteresowanymi zespołami.  Mecz pomiędzy Rupniowem, a Pasierbcem  zakończył się wynikiem 1:0,  tak więc ostatecznie to właśnie chłopcy z Rupniowa zajęli najwyższe miejsce na podium.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Rupniów

II miejsce – Pasierbiec
III miejsce  - Męcina nr 1
IV miejsce - Mordarka

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami, których wręczenia dokonali Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka  oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Bodziony Jakub, Ciszek Michał, Jurek Eryk, Kołodziej Patryk, Kulig Jakub, Łapczyński Hubert, Mucha Piotr, Przechrzta Jakub, Przechrzta Wojciech, Pytel Daniel, Ślusarczyk Kacper, Woźniak Dominik, Woźniak Piotr oraz Żurek Albert.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnej gry, a drużynie z Rupniowa oraz jej opiekunowi – Robertowi Piwowarczykowi życzymy sukcesu na zawodach powiatowych, które odbędą się 18 października w Mszanie Dolnej.
 
 
 
 
 


Liczba wyświetleń: 2660
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne