Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zespół Regionalny "Kijom Worci" na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka"

12.09.2017
W niedzielę 17 września br. na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej  odbędzie się VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka". Festiwal podsumuje uroczyście akcję "Odkryj Beskid Wyspowy 2017".
 
Podczas Festiwalu organizowanego rok rocznie na podsumowanie akcji pieszych wędrówek w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy prezentować się będą zespoły regionalne z Gmin, należących do Forum Gmin Beskidu Wyspowego, czyli : Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa,  Lubień, Łącko, Łukowica, Miasto Mszana Dolna, Gmina Mszana Dolna, Niedźwiedź,  Rabka-Zdrój, Raciechowice, Słopnice, Tokarnia, Tymbark, Wiśniowa oraz Żegocina. Festiwal jest okazją  do spotkania się zespołów i zaprezentowania swoich osiągnięć mieszkańcom oraz turystom, a także kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej i tradycji grup działających na terenie Beskidu Wyspowego.
 
Gminę Limanowa w tegorocznej 7. edycji Festiwalu reprezentować będzie Zespół Regionalny "Kijom Worci" z Pisarzowej. Zespół prezentujący folklor Lachów Limanowskich powstał w styczniu 2016 roku, a jego kierownikiem jest Małgorzata Raczek.Na swym koncie ma już wiele występów oraz pierwsze sukcesy. "Kijom Worci" występowali do tej pory m.in. na Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza”,podczas Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej,Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „Druzbacka” w Podegrodziuoraz podczas obchodów 25-lecia Gminy Limanowa

 
Teraz przed Zespołem kolejne wyzwanie - występ na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka". Już dziś życzymy sukcesu, a chętnych do podziwiania występu zapraszamy w najbliższą niedzielę do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, ul. Sienkiewicza 2 (wejście do Hali od ul. Konopnickiej).

Program Festiwalu:
14.00 – „Mali Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca
14.30 – „Mali Węglowianie” z Węglówki
15.00 – „Prymni” z Ponic
15.30 – „Olszowianie” z Olszówki
16.00 – „Łąkta” z Żegociny
16.30 – „Kijom Worci” z Pisarzowej
17.00 – „Dolina Słomki” z Przyszowej
17.30 – „Cyrniawa” z Krzeczowa
18.00 – „Gorce” z Kamienicy
18.30 – „Przyszowianie” z Przyszowej
19.00 – „Słopnicki Zbyrcok” ze Słopnic
20.00 – ogłoszenie wyników Festiwalu
 


Liczba wyświetleń: 3244
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne