Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ustalono kalendarz szkolnych zawodów sportowych na rok 2017/2018

18.09.2017
W miniony piątek tj. 15 września 2017 r. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się spotkanie w sprawie ustalenia Kalendarza Szkolnych Zawodów Sportowych o Mistrzostwo Gminy Limanowa na rok szkolny 2017/2018 . W spotkaniu uczestniczyli Marian Mąka – Wicewójt Gminy Limanowa, Feliks Piwowar - Wiceprezes Małopolskiego SZS oraz Wicedyrektor ds. MOS PL i SSSM, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji odpowiedzialny za organizację zawodów na szczeblu gminnym  oraz nauczyciele wychowania fizycznego z placówek oświatowych z terenu Gminy Limanowa.

Spotkanie rozpoczął Wicewójt Marian Mąka, który podziękował nauczycielom za dotychczasową współpracę i sprawny przebieg zawodów sportowych w minionym roku szkolnym. Wyraził uznanie dla nauczycieli za sukcesy sportowe uczniów, które jak podkreślił są efektem m.in. ich zaangażowania i  wkładu pracy. Następnie głos zabrał Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Feliks Piwowar, który omówił zmiany w Regulaminie Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2017/2018 związane z reformą oświaty oraz w funkcjonowaniu systemu SRS.


Od  1  września  2017  roku dotychczasowe nazwy rozgrywek sportowych zostaną zmienione: 
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej na Igrzyska Dzieci (rozgrywki  sportowe  dla  roczników 2005 i młodszych).
  • Gimnazjada na Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rozgrywki sportowe dla roczników 2002 – 2004).
  • Licealiada  pozostaje  bez  zmian  dla  rozgrywek  sportowych  w  rocznikach  1998 i młodszych. 
Podczas spotkania zatwierdzono harmonogram zawodów w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodszych) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004), ustalono kwestie dowozu uczniów na zawody sportowe oraz zakupu nagród. Zawody sportowe w roku szkolnym 2017/2018 zorganizowane zostaną w takich dyscyplinach jak: halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, drużynowy i indywidualny tenis stołowy, koszykówka dziewcząt i chłopców, biegi narciarskie, piłka ręczna dziewcząt i chłopców, unihokej dziewcząt i chłopców oraz "6-ki" piłkarskie.

Pierwsze sportowe emocje w rozpoczynającym się roku szkolnym czekają nas już 4 października w Rupniowie, gdzie o tytuł Mistrzyń Gminy Limanowa w halowej piłce nożnej walczyć będą dziewczęta ur. 2002/03/04.

Kalendarze rozgrywek oraz regulaminy współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży na rok szkolny 2017/2018 dostępne są w załącznikach poniżej oraz w zakładce SPORT na stronie Urzędu Gminy Limanowa (Dla mieszkańca => SPORT => kalendarz szkolnych zawodów sportowych).
 


Liczba wyświetleń: 3469
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne