Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie podsumowujące 9. Wyścig Górski „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą”

01.09.2017
30 sierpnia w Karczmie Matras w Limanowej, odbyło się spotkanie podsumowujące 9. Wyścig Górski „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą”.  Jest to jedna z najważniejszych imprez w polskim sporcie motorowym, która stała się wizytówką nie tylko Limanowszczyzny, ale całego Regionu Małopolski na arenie międzynarodowej. W tym roku po raz czwarty limanowski wyścig był eliminacją FIA EHC, czyli Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Podczas imprezy rozgrywana była również 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

W spotkaniu podsumowującym 9. edycję Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą 2017 udział wzięli przedstawiciele Auto Moto Klub Limanowa - organizatorzy i współorganizatorzy wyścigu, przedstawiciele samorządów lokalnych - Miasta Limanowa i Gminy Limanowa, przedstawiciele służb, instytucji, sponsorzy, dziennikarze, a także wiele osób zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia. Spotkanie podsumowujące rozpoczął Prezes Zarządu Auto Moto Klubu Limanowa – Jerzy Budacz, witając i dziękując wszystkim przybyłym. Następnie Dyrektor Wyścigu Górskiego - Bogdan Pałka przedstawił wyścig w liczbach, przywołał wiele faktów z tegorocznego wydarzenia oraz wspomniał o bardzo wysokiej ocenie wyścigu przez obserwatorów FIA.
                                                                                         
W dniach od 14 do 16 lipca 2017 r. Limanowa stała się najważniejszym punktem na mapie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników 8 europejskich narodowości, 47 z nich sklasyfikowanych zostało do mistrzostw Europy, natomiast 82 zawodników zgłoszonych do GSMP (Mistrzostw Polski). Najwięcej kierowców stanowili oczywiście Polacy, ale na liczącej 5493 m trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą kibice mogli podziwiać także 10 Czechów, 8 Włochów, 4 Francuzów, 2 Austriaków, 2 Słowaków, 1 Szwajcar i 1 kierowca z Republiki Kosowo. Wyścig górski w Limanowej to także rekord sportowej publiczności. W tym roku według organizatorów, wyścig oglądało około 25 tys. kibiców. Akredytacje otrzymało 52 dziennikarzy z Polski, Słowacji i Francji, a lista mailingowa obejmowała ponad 50 adresów, obejmujących media lokalne, branżowe, ogólnopolskie, czy Polską Agencję Prasową, która na bieżąco udostępniała otrzymywane newsy w swoich serwisach.

Prezes AMK Limanowa Jerzy Budacz wraz z dyrektorem Wyścigu Bogdanem Pałką,  w imieniu głównego organizatora AMK Limanowa w dowód uznania za okazany wkład, pomoc oraz osobiste zaangażowanie w organizację imprezy - wręczyli zaproszonym gościom okolicznościowe podziękowania.

 


Liczba wyświetleń: 2382
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne