Informacja Wójta Gminy Limanowa o naborze członków do Komitetu Rewitalizacji dla Gminy Limanowa

01.09.2017
Wójt Gminy Limanowa zgodnie z uchwałą Nr XVIII/184/2017 Rady Gminy Limanowa z dnia 7 czerwca 2017 r. w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji dla Gminy Limanowa, ogłasza nabór członków do Komitetu Rewitalizacji.

Komitet Rewitalizacji wspiera działania Wójta Gminy Limanowa w obszarze rewitalizacji, stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy, a także sprawuje funkcje opiniodawczo-doradcze w sprawach związanych z opracowaniem i wdrażaniem Gminnego Programu Rewitalizacji do roku 2023 oraz oceną przebiegu procesu rewitalizacji na obszarze Gminy Limanowa.
Komitet reprezentuje mieszkańców Gminy Limanowa i interesariuszy, lokalne środowiska gospodarcze, organizacje pozarządowe oraz inne grupy z Gminy Limanowa.

ZASADY WYZNACZANIA SKŁADU KOMITETU REWITALIZACJI
Komitet liczy nie mniej niż 10 i nie więcej niż 20 członków. Zgłoszenie chęci przystąpienia do Komitetu dotyczy:
  1.  przedstawicieli podmiotów prowadzących na obszarze Gminy Limanowa działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych (3 osoby);
  2. przedstawicieli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na obszarze Gminy Limanowa (3 osoby),
  3. po jednym przedstawicielu każdego z sołectw, na terenie którego znajdują się podobszary rewitalizacji, wskazanym przez właściwe Rady Sołeckie.
Uczestnictwo w Komitecie ma charakter społeczny.
Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej deklaracji. W przypadku zgłoszenia się większej ilości chętnych do członkostwa w Komitecie, niż limity określone dla w/w grup interesariuszy, Wójt Gminy Limanowa zorganizuje spotkanie, podczas którego składający deklaracje wybiorą spośród poszczególnych grup interesariuszy członków Komitetu.

TERMIN, SPOSÓB I MIEJSCE SKŁADANIA DEKLARACJI NA CZŁONKA KOMITETU REWITALIZACJI
Zgłoszenie chęci członkostwa w Komitecie następuje na podstawie pisemnej deklaracji, której wzór stanowi  załącznik do Regulaminu Komitetu Rewitalizacji (do pobrania poniżej).
Nabór członków do Komitetu prowadzony będzie od dnia 1.09.2017 r. do dnia 15.09.2017 r., za pomocą w/w deklaracji, której wzór dostępny również w Wydziale Inwestycji i Funduszy Europejskich.

Wypełnioną deklarację należy dostarczyć:
  1. drogą korespondencyjną na adres: Urząd Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B, 34-600 Limanowa;
  2. na dziennik podawczy w Urzędzie Gminy Limanowa.
Informacja o wynikach naboru członków do Komitetu zostanie umieszczona po zakończeniu całej procedury naboru na stronie internetowej Urzędu Gminy Limanowa, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Limanowa, a wybrani członkowie zostaną powiadomieni pisemnie.