Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sałasz zdobyty!

11.07.2017
Liczne grono miłośników pieszych wędrówek uczestniczyło we wspólnym wyjściu na górę Sałasz w dniu 9 lipca br. Sałasz był kolejnym beskidzkim wzniesieniem zdobywanym przez turystów w ramach tegorocznej edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Od samego rana grupy turystów z różnych stron zmierzały na szczyt. Najliczniejsza grupa piechurów  pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka wyruszyła o godz. 9.00 z Łososiny Górnej szlakiem zielonym i niebieskim przez Dzielec, Groń by po ponad dwóch godzinach wędrówki wspólnie spotkać się na szczycie Sałasza i uczestniczyć we Mszy Świętej.

Na miejscu gości powitał Wicewójt Gminy  Limanowa -  Marian Mąka. Mszę Świętą polową odprawił ks. Tomasz Szewczyk z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce. Oprawę muzyczną Mszy i spotkania zapewnił zespół muzyczny Forte . Członkinie KGW w Lipowego z Przewodniczącą Bogusławą Ociepka częstowali turystów kwaśnicą i regionalnymi przysmakami.

Wśród ponad 700 wędrowców najmłodszym zdobywcą Sałasza został 5 miesięczny Staś Sułkowski z Limanowej, a najstarszym 80 letni Jan Dziedzic z Mordarki. Z najdalszego zakątka Polski przybyli Natalia i Alicja Korkosz z Siemianowic Śląskich, a  z najdalszego zakątka świata  Hanna i Jagna Irzyk z Pekinu / Chiny/.

W konkursie wiedzy o Gminie Limanowa i Beskidzie Wyspowym zwyciężyła Magdalena Palacz z Lipowego.  Drugie miejsce zajęła Patrycja Gaura ze Słopnic, a trzecie Natalia Wierzycka z Limanowej. Najmilszą uczestniczką niedzielnego wędrowania wybrano Monikę Okońską z Wieliczki , a najmilszym Władysława Korabika z Pisarzowej.
Wszyscy laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Wicewójta Gminy Limanowa - Mariana Mąki  oraz Kierownika Wydziału Kultury i Promocji i koordynatora spotkania - Wojciecha Korabika.

Nad bezpieczeństwem turystów czuwała sekcja operacyjna Limanowa GOPR z Adamem Matrasem.  W dobrych humorach turyści kontynuowali wędrówkę szlakiem niebieskim przez Miejską Górę do Limanowej.
Organizator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”: Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Województwo Małopolskie, FRR Rabka kieruje szczególne podziękowania dla Macieja Wojtasa za udostępnienie terenu oraz dla Stanisława Zelka za pomoc w organizacji spotkania.
Patronat medialny: Dziennik Polski, Telewizja internetowa TV28, Radio PLUS, Portal Gorce24.pl, Partner akcji: Małopolska Izba Turystyki, COTIG PTTK.

Za tydzień 16 lipca 2017 roku zapraszamy na wędrówkę na Jasień ,oraz na V Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki do Wiśniowej!


Liczba wyświetleń: 3759
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne