9 lipca zdobywamy Sałasz w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2017”!

04.07.2017
Już w najbliższą niedzielę tj. 9 lipca w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2017” turyści zdobywać będą górę Sałasz. Wędrówka rozpocznie się o godz.9.00 - zbiórka w Łososinie Górnej koło „Wolimexu”.  Po wyjściu na szczyt odbędzie się msza św., konkursy i wspólny poczęstunek, a całości przygrywał będzie Zespół „FORTE”. Organizatorem wyprawy jest Urząd Gminy w Limanowej.

Program wędrówki i spotkania na szczycie Sałasza:
- godz. 9.00 początek wędrówki  - Łososina Górna /zbiórka koło Wolimexu/  - szlak zielony Dzielec – Groń – szlak zielony i niebieski Sałasz Zachodni – Sałasz – szlak niebieski Łysa Góra – szlak niebieski Miejska Góra – Limanowa.
- godz.11.00 – msza św. polowa, a następnie konkursy z nagrodami oraz wybór  Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i Świata.
W trakcie pobytu na szczycie przewidziany jest występ zespołu muzycznego „FORTE” oraz wspólny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipowego.
- ok. godz.15.00 planowane jest ponowne wyjście na trasę

Już dziś zapraszamy do wspólnego zdobywania Sałasza!