Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

X Jubileuszowa Spartakiada Sportowa w „Jedynce”

07.06.2017
6 czerwca br. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej odbyła się jubileuszowa X Powiatowa Spartakiada Specjalna. W imprezie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Limanowa oraz gmin Powiatu Limanowskiego. Głównym celem Spartakiady jest integracja dzieci specjalnej troski ze środowiskiem rówieśników, uwrażliwienie środowiska lokalnego na potrzeby dzieci niepełnosprawnych oraz integracja rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Spotkanie, jak co roku cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem środowisk lokalnych. Uczestnicy pojawili się w obecności swoich nauczycieli, lecz przede wszystkim z najbliższymi członkami rodzin. Nieocenione zaangażowanie organizatorów i nauczycieli wieńczył uśmiech i niezwykłe ciepło bijące od dzieci.

Na oficjalnym otwarciu Spartakiady nie mogło zabraknąć płonącego znicza i olimpijskiej flagi, które zostały wniesione przez uczestników. Otwarcia dokonała Dyrektor ZSS Nr 1 w Limanowej - Kazimiera Zięba oraz Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa,  a przy wręczeniu nagród obecny był również Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Spartakiada sprawiła wiele radości zarówno uczestnikom, jak i przybyłym gościom. Inicjatywa ta kształtuje poczucie odpowiedzialności za rozwijanie wartości tkwiących w osobach sprawnych inaczej.

Rozwijając psychofizyczną sprawność osób niepełnosprawnych wzmacniamy w nich wiarę we własne siły, poczucie własnej wartości, dajemy możliwości osiągnięcia sukcesu.
Promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych podnosi świadomość społeczeństwa o potrzebach tych osób, dlatego wspieramy kontynuowanie tej inicjatywy w kolejnych latach.
 


Liczba wyświetleń: 3012
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne