Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Śnieżnica zdobyta! A już w ten weekend wyprawa na Luboń Wielki

14.06.2017
Ponad 500 turystów -  uczestników pieszych wędrówek po górach zdobywało w  ubiegłą niedzielę Śnieżnicę /1006 m. n. p. m./.  Na szczycie  tradycyjnie odbyła się Msza Święta, którą  odprawił Ojciec Opat Dominik Andrzej Chucher z Opactwa Ojców Cystersów w Szczyrzycu. O oprawę wokalno – muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej pod batutą  Adama Rusnarczyka. Muzycy orkiestry koncertowali również po Mszy św. Czytania podczas Eucharystii przygotowali  członkowie Zespołu Regionalnego „Kasinianie - Zagórzanie”, a śpiewy międzylekcyjne wykonała schola złożona z członkiń  orkiestry dętej „Echo Zagórzan”. Po Mszy św. odbyło się wiele konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Już w najbliższą niedzielę tj.  18 czerwca br.  akcja Odkryj Beskid Wyspowy zagości w gminie Rabka-Zdrój i obejmie jeden z położonych na tamtejszym terenie szczytów. Będzie to popularny i lubiany cel pieszych wędrówek - Luboń Wielki. W zdobywaniu szczytu może wziąć udział każdy. Wycieczka na Luboń ruszy w niedzielę 18 czerwca o godz. 9.00   Miejsce zbiórki: Ośrodek SKI Polczakówka w Rabce - Zarytem. Trasa na szczyt wiodła będzie szlakiem żółtym Luboń Wielki – szlak czerwony Przełęcz Glisne – szlak czerwony Mszana Dolna.

Również 18 czerwca na stacji PKP w Dobrej  odbędzie się Galicyjski Piknik Kolejowy. W programie imprezy m.in. przyjazd pociągu retro do Dobrej, Przegląd Kolejowej Piosenki, dyskusja panelowa pt. „Tradycja i przyszłość kolei galicyjskiej” oraz próba bicia rekordu w śpiewaniu piosenki kolejowej („Serca dwa jak pociągi dwa”).


ZAPRASZAMY! 


Liczba wyświetleń: 2242
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne