Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odkryj Beskid Wyspowy – już w najbliższy weekend Festiwal Rytmów i Smaków oraz wyprawa na Ciecień!

28.06.2017
Już  w sobotę  - 1 lipca w Dobrej /park przy Urzędzie Gminy/ rozpocznie się V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Na scenach dziesięciu miejscowości Beskidu Wyspowego / Dobra, Żegocina, Tenczyn ,Wiśniowa, Słopnice,Kamienica, Rabka Zdrój,Tokarnia, Raciechowice, Limanowa / w miesiącu lipcu i sierpniu br wystąpi ponad 75 zespołów muzycznych , regionalnych , kapel i orkiestr prezentując  bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.  Specjalne stoiska i kiermasze z regionalnymi wyrobami oraz przysmakami przygotują Koła Gospodyń Wiejskich. Odbędą się liczne konkursy , wystawy i prezentacje kultury Beskidu Wyspowego.
Inauguracja Festiwalu nastąpi w najbliższy weekend 1 lipca 2017 roku w Dobrej / Park im Małachowskich start godz.16.00/ i 2 lipca 2017 roku w Żegocinie / Plac GS start godz.17.00/.  
    
W niedzielę – 2 lipca chętni turyści będą mieli szansę zdobyć kolejny szczyt Beskidu Wyspowego, czyli Ciecień (829 m). Organizatorem wyprawy jest Gmina Jodłownik.
Program:
Godz. 9.00 Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki
- Przenosza /zbiórka k/ piekarni godz.9.00/ - szlak czerwony i zielony Ciecień – szlak niebieski Przełęcz Wierzbanowska 
Godz. 11.00 - Przywitanie gości przez gospodarza Gminy
- Msza Św. Polowa
- Występy kapeli, zespołów regionalnych i muzycznych
- Pokazy ratownictwa w górach GOPR, Straż Pożarna
- Ciekawostki, anegdoty i historia o Beskidzie Wyspowym – przewodnicy PTTK
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill i regionalne potrawy
- Zbiorowa fotografia
Godz. 15.00 Wyjście na trasę
Godz. 16.00-17.00 Zakończenie i powrót do miejsca zbiórki.

Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

W wakacje  Forum Gmin Beskidu Wyspowego zaprasza również na cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu , Kliszczackie Lato w Tokarni , Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Dni Gorczańskie w Kamienicy , Zagórzańskie Lato, Rabczańskie Lato Kabaretowe, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

 
Serdecznie zapraszamy do udziału!Liczba wyświetleń: 3053
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne