Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Jadwiga Postrożna śpiewaczką operową 2017 roku!

28.06.2017
Pochodząca z Gminy Limanowa dr Jadwiga Postrożna została laureatką XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Kapituła Teatralnych Nagród Muzycznych w składzie: prof. Izabela Kłosińska, Tatiana Kwiatkowska, prof. Zofia Rudnicka, Jacek Boniecki, prof. Ryszard Karczykowski, Andrzej Pągowski, Jan Szurmiej oraz Iwona Wujastyk - Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego zdecydowała o wyborze spośród wielu nominowanych, najlepszych twórców w poszczególnych kategoriach. W kategorii  najlepsza śpiewaczka operowa zwyciężyła Jadwiga Postrożna. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 24 czerwca br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.  Już 12 sierpnia br. będzie można usłyszeć Jadwigę Postrożną wraz Chórem Mieszanym CANTICUM IUBILAEUM podczas obchodów 25-lecia Gminy Limanowa.
Jadwiga Postrożna - limanowianka, solistka Opery Wrocławskiej, doktor sztuki w dziedzinie wokalistyki. absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, klasy dr hab. Tadeusza Pszonki. Swój wokalny warsztat wypracowała pod kierunkiem, najlepszych mistrzów wokalistyki biorąc udział w kursach mistrzowskichw Polsce i za granicą. Od roku 2011 jest solistką Opery Wrocławskiej, gdzie można ją zobaczyć w największych mezzosopranowych rolach takich jak Azucena, Santuzza, Dalila, Cześnikowa i wiele innych. Brała udział w festiwalach m. in: Vratislavia Cantans we Wrocławiu, Sommerfestspiel w Xanten (Niemcy), Lago di Grada Music Festival (Włochy), Letnim Festiwalu Operowym w Krynicy-Zdroju oraz Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie. W jej repertuarze oratoryjnym znajdują się partie altowe oraz mezzosopranowe z dzieł największych kompozytorów tego gatunku. Koncertowała m. in. w Bułgarii, Włoszech, Rosji, Chinach, Niemczech, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Szwajcarii.
Od wielu lat współpracuje z Chórem Mieszanym Canticum Iubilaeum z Limanowej oraz Chórem Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, śpiewając partie solowe, a także prowadząc warsztaty wokalne. Współpracuje z wieloma znanymi dyrygentami i reżyserami. Laureatka I nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdroju (2013), III nagrody na XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Borisa Christoffa w Sofii (2009) oraz VII Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie (2010), I nagrody w IV Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej (2007), a także wielu innych wyróżnień i nagród. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała wielokrotnie stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej.

W plebiscycie Gazety Krakowskiej otrzymała tytuł Osobowości roku 2016 w kategorii kultura. Gratulujemy!
 


Liczba wyświetleń: 3884
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne