Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

IV Piknik Integracyjny w Dobrej - "Razem Raźniej"

12.06.2017
W dniu 8 czerwca 2017r. przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dobrej odbył się IV Piknik Integracyjny pn. „Razem Raźniej”.  Organizatorami imprezy byli: Rada Rodziców, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, oraz Pracownicy administracji i obsługi SOSW Dobra.  Piknik był okazją do spotkania i wspólnej zabawy wychowanków ośrodka z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną z różnych szkół i przedszkoli z powiatu limanowskiego. To również sprzyjająca okoliczność do wzmacniania więzi pomiędzy rodzicami dzieci niepełnosprawnych, zawieraniu nowych znajomości, wymiany doświadczeń o trudzie i niepewnościach wychowywania dziecka niepełnosprawnego.

Imprezę rozpoczęła dyrektor ośrodka Danuta Gąsior witając uroczyście przybyłych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych m.in. Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Agata Zięba i Jan Więcek - Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Monika Nawalaniec dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej wraz ze swoim zastępcą Wandą Marek.

W ramach pikniku odbył się m.in. III Festiwal aktywności muzycznej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Można było także obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Brzydkie Kaczątko”.

Wiele dzieci skorzystało także z wielobarwnych malunków na twarzy, co wywołało u nich radość i zachwyt. Na zakończenie pikniku odbyło się wspólne grillowanie.
W przerwach występów uczniowie ośrodka pod kierunkiem Lidii Kosiarskiej przedstawili efektowną opowieść taneczno-ruchową „Piraci”. Było to niezwykłe widowisko, które z zapartym tchem oglądali zaproszeni goście i licznie zgromadzona publiczność. Podczas trwania pikniku zorganizowano dla chętnych uczniów konkursy plastyczne i zręcznościowe oraz piankowy tor przeszkód dla najmłodszych. Był też kącik kosmetyczny, cały czas oblegany, w którym nauczyciele ośrodka i wolontariuszki z OHP Limanowa malowały dzieciakom twarze w różne ciekawe wzory. Zorganizowano również wystawę prac plastyczno-technicznych wykonanych przez uczniów ośrodka.

Najmłodsi uczniowie chętnie uczestniczyli w pokazie strażackim, przygotowanym przez OSP z Jurkowa i Dobrej. Również Funkcjonariusze Policji z Komendy Głównej Policji z Limanowej przybyli na piknik, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom imprezy a zarazem uświetnić to wydarzenie. Na zakończenie imprezy, charytatywnie wystąpił znany zespół ,,Gołecki”, który zaprezentował swoje największe przeboje i porwał publiczność do tańca. Dla wszystkich uczestników imprezy działała cały czas piknikowa kuchnia, która oferowała kiełbaski i różne mięsa z grilla, sałatki, bigos i pyszne ciasta upieczone przez rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło popcornu, waty cukrowej, owoców i napojów. 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację IV PIKNIKU  INTEGRACYJNEGO.
Sponsorami pikniku byli: Dyrekcja , Grono Pedagogiczne  i Pracownicy SOSW Dobra, Rada Rodziców SOSW Dobra, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gminny Ośrodek Kultury w  Dobrej, Urząd Gminy Limanowa, Urząd Gminy Słopnice, Urząd Gminy Tymbark, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Mszana Dolna, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "Uchacz", Marek i Rafał Uchacz, Firma Handlowo – Usługowa "ELMAR" Marcin Chochół - Dobra, Dobr - Mięs S. Cichórz, W. Cichórz Sp. J. Dobra, Gospodarstwo Sadownicze Wincenty Krzyżak – Żmiąca, Daniel Korczykowski, Rozlewnia Soków Tymbark – MWS Sp. z o.o. Sp. MASPEX Wadowice, Piekarnia GS "Samopomoc Chłopska" w Dobrej, Firma Eko-Ziem Jurków - Jan Zawada, Allkomp  „Grzegorz Kęska” Tymbark, Label- hurtownia chemii profesjonalnej – Słopnice, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów "Koral", Zespół „Gołecki” – Paweł Domagała, Ochotnicza Straż Pożarna w Jurkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej, Cukiernia „Jania” – Bolesław Jania, Kasina Wielka, Karczma Matras Limanowa, Jaśkowiec Andrzej, Jaśkowiec Elzbieta – cukiernia –Mszana Dolna, Zakład Wędliniarski „Markam” Kasinka Mała, Firma Handlowa „WĘGLO-MAT” Stanisław Kadzik, Malarstwo Artystyczne Marek Szafrański, Skład materiałów budowlanych OMEGA Janusz Stożek – Mszana Dolna, MAX-  FARMA s.c. M. Kaznica, K. Mucha- Wieliczka, DG Auto.


Liczba wyświetleń: 3980
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne