Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

9. Wyścig Górski Limanowa-Przełęcz pod Ostrą już 14 lipca!

28.06.2017
Niecałe  trzy tygodnie  pozostały do startu jednej z najważniejszych Imprez w polskim sporcie motorowym – 9 Wyścigu Górskiego Limanowa, który odbędzie się od 14 do 16 lipca 2017. Po raz czwarty limanowski wyścig będzie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Podczas imprezy rozgrywana będzie także 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. 27 czerwca w hotelu LimanoVa odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z  konferencja prasowa na którym oprócz licznie przybyłych dziennikarzy, spotkali się przedstawiciele organizatorów, a także wszystkich służb, by omówić najistotniejsze kwestie związane z tegoroczną edycją wyścigu. W konferencji udział wzięli przedstawiciele komitetu organizacyjnego: Jerzy Budacz – Przewodniczący Komitetu organizacyjnego, Bogdan Pałka – Dyrektor 9. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, Mirosław Kaja – Dyrektor ds. trasy i jej zabezpieczenia 9. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, Leszek Szewczyk, Dyrektor ds. sędziów 9 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, Justyna Tokarczyk – Dyrektor ds. organizacyjnych 9. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą jednocześnie Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Bogumił Talar, Bogdan Bukowiec, Grzegorz Szumilas – Członkowie Zarządu AMK w Limanowej.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli: Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Marian Mąka – Z-ca Wójta Gminy Limanowa, podinsp. Krzysztof Dymura z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, insp. Dariusz Urbanik Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, bryg. mgr inż. Janusz Kurzeja – Komendant Powiatowy PSP Limanowa, Marek Rutkowski Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Krakowie, Waldemar Kordyl, były dziennikarz sportowy, obecnie pracownik Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, podkom. Daniel Strug – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Limanowa wraz z Henrykiem Sopata z Zespołu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Limanowej, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa a także Maria Wadowska  i Łukasz Kulma z PZD Limanowa, Wiesław Kądziołka, z-ca dyrektora MORD Mateusz Pietrzak i Agnieszka Piwko z Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej, Henryk Ślazyk z Gminy Słopnice oraz  startujący w wyścigu zawodnicy - Radosław Ćwięczek, Igor Drotar i Andrzej Szepieniec  – zawodnicy startujący w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i Europy.

Uczestnicy wyścigu na trasie liczącej 5493 metry mają do pokonania 33 zakręty. Imprezę corocznie obsługuje 300 osób: służby ochrony zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy - ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura prasowego. Dla kibiców przygotowane zostaną  parkingi z których łatwo będzie można dotrzeć w okolice startu oraz wyznaczonych punktów obserwacyjnych. Dodatkowo zmagania będzie można śledzić na telebimie oraz na bieżąco w relacji on-line. W tym roku organizatorzy dodatkowo dadzą możliwość śledzenia zmagań dla widzów poprzez transmisję radiową, która sobota / niedziela będzie dostępna na częstotliwości FM i poprzez odbiorniki radiowe, aplikacje w komórkach. Honorowego Patronatu wyścigowi udzielił Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Obserwatorem ze strony FIA ponownie będzie David Grace (GBR), zaś przewodniczącym ZSS Włodzimierz Szaniawski (POL).
 
Głównym partnerem zawodów jest Małopolska oraz Tauron. Nie zmienił się także Dyrektor Wyścigu: po raz kolejny będzie nim Bogdan Pałka. Więcej informacji znaleźć można na stronie: wysciggorski.pl. Patronat medialny nad imprezą pełni  radio RMF, TVP Sport, TVP Kraków oraz portal wysciggorski.pl.
 
Poniżej mapka trasy tegorocznego wyścigu oraz oficjalny spot promujący to wydarzenie:

 
 

https://www.youtube.com/watch?v=fGlNjca-UfY&feature=youtu.be

Zdjęcia: Mirosław Kaja/Auto Moto Klub Limanowa


Liczba wyświetleń: 4901
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne