Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Za nami pierwsze wędrówki w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2017"!

12.05.2017
VI Tour Mszana Dolna rozpoczął tegoroczną edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, dzięki któremu można poznawać przyrodę i kulturę tego regionu Polski. Inaugurującą akcję  ponad 32 km trasę przemierzyło ponad 185 turystów z całej Polski. Z myślą o najmłodszych turystach 4 maja zorganizowany został również IV Rajd dla dzieci i młodzieży Beskidzkie Wyspy SZCZEBEL 2017 w którym udział wzięło ponad 500 dzieci i młodzieży z terenu Beskidu Wyspowego.

W programie zaplanowanych jest 18 wędrówek dla turystów w każdym wieku i w różnej kondycji. W ubiegłym roku najmłodszy uczestnik górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 91 lat. Rodzinne wędrowanie rozpocznie się 4 czerwca 2017 r. od Urbaniej Góry. Kolejne wyprawy prowadza przez „wyspy” Śnieżnica, Luboń Wielki, Modyń, Ciecień, Korab, Sałasz, Jasień, Łopusze Wschodnie, Kostrza, Szczebel, Miejska Góra, Łopień, Potaczkowa, Łyżka, Mogielica, Ćwilin i na finał 10 września – Lubogoszcz. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Turyści „zaawansowani” mogą wybrać się na Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy", liczący 250 km, 53 „wyspy” i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak wyznaczony jest w formie pętli, można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie. Wędrówkom towarzyszą liczne imprezy, przybliżające kulturę regionu. To np. majowe Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku oraz V Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki", odbywający się w wakacje w dziesięciu miejscowościach (Dobra, Żegocina, Tenczyn,Wiśniowa, Słopnice, Kamienica, Rabka Zdrój, Tokarnia, Raciechowice, Limanowa). To okazja, by poznać tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

Liczne koncerty, wystawy, festyny i festiwale odbędą się w ramach cyklu „Lato w Beskidzie Wyspowym”. Jarmark Dobrzański, Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej – to tylko niektóre z nich. Finał akcji nastąpi 17 września w Mszanie Dolnej, na VII Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka".


Wszystkie informacje o imprezach na stronie http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl oraz http://www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy.


 


Liczba wyświetleń: 3544
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne