XV Gwiaździsty Rajd Szlakami Jana Pawła II

25.05.2017
Pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków” organizowany jest po raz piętnasty Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II. W Rajdzie mogą uczestniczyć: drużyny do 10 osób, młodzież szkolna pod opieką nauczyciela oraz osoby indywidualne. Uroczyste podsumowanie Rajdu odbędzie się dnia 9 czerwca 2017 r. przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, ul. Zygmunta Augusta.
Organizatorzy w przygotowanym Regulaminie Rajdu Rajdu proponują uczestnikom kilka tras Szlaków Papieskich w Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Sądeckim i Gorcach. Regulamin zawiera też wykaz miejsc, w których można zatrzymać się na nocleg.
W dniu 9 czerwca 2017 r. przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej zaplanowano zakończenie Rajdu – w programie:
         -  do godz. 12.00 - zgłoszenia przybyłych grup lub uczestników indywidualnych, oraz przekazanie kronik rajdu, biorących udział w konkursie;
         -  godz. 12.00 – krótki konkurs z wiedzy na temat: Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego – związki kard. Karola Wojtyły z ta postacią.
         -  godz. 13.00 – Msza  św. w 1050 rocznicę Chrztu Polski w intencji Ojczyzny, za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II;
         - ogłoszenie wyników konkursów z wiedzy i na kronikę rajdową, oraz rozdanie nagród;
         - tradycyjny poczęstunek (agapa)
Wpisowe do udziału w Rajdzie wynosi 5 zł od osoby, w ramach czego uczestnik otrzymuje:
- dyplom uczestnictwa i nagrodę książkową dla drużyny,
  • znaczek rajdowy dla uczestnika,
  • gorący posiłek na zakończeniu rajdu,
  • nagrody książkowe w konkursie tematycznym oraz  za kronikę,
  • możliwość potwierdzenia punktów GOT

Organizatorzy zachęcają uczestników do zdobywania Krajoznawczej Odznaki  Świętego Jana Pawła II.

CEL RAJDU:
-  uczczenie 18. rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego  Jana Pawła II
-  poznawanie nauczania Świętego Jana Pawła II
-  poznawanie historii regionu, kultury oraz przyrody
-  wspólny wypoczynek w górach

Organizatorzy Rajdu: Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Powiat Limanowski, Fundacja Szlaki Papieskie, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, PTTK o/Limanowa
GOPR Oddział Limanowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Limanowa.

Poniżej – Regulamin Rajdu i Formularz Zgłoszeniowy.