Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wykład dr Wandy Matras - Mastalerz o wartości książki

05.05.2017
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi -Filia Pisarzowa- serdecznie zaprasza w dniu 9 maja (wtorek), o godz. 10°° na wykład dr Wandy Matras – Mastalerz pt.: „Wartościowe książki. Odkrywanie świata wartości w literaturze dla dzieci i młodzieży”
Spotkanie realizowane będzie w "Tygodniu Bibliotek" w ramach ogólnopolskiego projektu: "Podaruj książce drugie życie", w którym uczestniczy Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi.  Celem wystąpienia jest ukazanie możliwości promowania poprzez literaturę wartości (szacunku, uczciwości, prawdomówności, odpowiedzialności, życzliwości,  sprawiedliwości, mądrości i in.) oraz ich wpływu na proces kształtowania  młodego czytelnika. Wykład nawiązuje do priorytetów polityki oświatowej MEN w roku szkolnym 2016/2017 wśród których znalazło się upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci  i młodzieży oraz kształtowanie postaw i wychowanie do wartości.
dr Wanda Matras - Mastalerz – pochodzi z Młynnego. Adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN  w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, przewodnicząca Krakowskiego Koła Biblioterapeutów, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, członek Polskiej Sekcji IBBY w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych  i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej.  Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu,  współpracownik Uniwersytetu Dzieci  i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich UniwesytetówTrzeciego Wieku.
Serdecznie zapraszamy na wykład bibliotekarzy pracujących w bibliotekach szkolnych, publicznych oraz wszystkich zainteresowanych, dla których książka ma duże znaczenie w rozwoju społeczno - intelektualnym człowieka w każdym wieku.
                                               
 


Liczba wyświetleń: 4755
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne