VIII Gminny Konkurs „Moje spotkanie z Janem Pawłem II”

18.05.2017
17 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie miało miejsce podsumowanie VIII Gminnego Konkursu o św. Janie Pawle II. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Limanowa -  Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji - Wojciech Korabik, przewodniczący Rady Rodziców - Edward Smoleń oraz uczestnicy konkursu wraz z opiekunami.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Moje spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II”. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej lub filmu, które oddawałyby przeżycia i refleksje towarzyszące młodym ludziom podczas różnorodnych spotkań z Janem Pawłem II – w czasie wycieczek do miejsc związanych z Papieżem Polakiem bądź rozmów z osobami, które osobiście zetknęły się z Karolem Wojtyłą. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły Maria Lupa, która w swym wystąpieniu powitała przybyłych gości oraz przypomniała niezwykłe i pełne wzruszeń spotkania z Ojcem Świętym. Następnie koordynator projektu Renata Długosz odczytała list Posła na Sejm RP p. Wiesława Janczyka, który, choć nie mógł przybyć na uroczystość, na ręce Pani Dyrektor złożył podziękowania za tę piękną inicjatywę. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy z nostalgią wspominali własne spotkania z Papieżem Polakiem.

Komisja konkursowa, powołana przez dyrektor Marię Lupę, dokonała oceny prac, uwzględniając następujące kryteria: spójność narracji, wzbudzenie emocji i zaangażowanie widza w opowiadaną historię, twórcze wykorzystanie materiału oraz dostępnych narzędzi, a także oryginalność.
Wyniki konkursu w kategorii szkół podstawowych przedstawiają się następująco:
- I miejsce zajęła Amelia Lis (Szkoła Podstawowa w Mordarce);
- II miejsce przypadło grupie w składzie: Natalia Frey, Klaudia Giemzik i Marcelina Golonka (Szkoła Podstawowa w Młynnem);
- III miejsce zaś zajęli: Julia Lachor, Oliwier Gawlik i Magdalena Pociecha (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie).
Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych nagrodę główną przyznano uczniom Publicznego Gimnazjum w Męcinie: Gabrieli Wiewiórze, Jakubowi Lachorowi oraz Dawidowi Dudzikowi.

Wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody – albumy oraz sprzęt elektroniczny – ufundowane przez Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie Marię Lupę oraz Radę Rodziców.

Galę rozdania nagród swoim występem uświetnili członkowie Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie”. Młodzież zaprezentowała montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Lolek z ciszy niepokalanej”. Złożyły się nań wzruszające pieśni przeplatane narracją, która  przeniosła słuchaczy w czasy narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem wykonanym oczywiście na tle płaskorzeźby św. Jana Pawła II, który, jak pokazują kolejne edycje konkursu, wciąż inspiruje młodych ludzi i pozostaje