Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Tydzień Bibliotek w gminie Limanowa – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!

08.05.2017
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wspólnie ze wszystkimi filiami bibliotecznymi od kilku lat aktywnie włącza się w wiele ogólnopolskich akcji, których  głównym celem jest rozwój czytelnictwa oraz organizacja życia kulturalnego w bibliotekach tak, aby były one miejscem spotkań. Głównym celem organizacji tegorocznego przedsięwzięcia jest podkreślenie roli czytania książek i funkcji bibliotek publicznych w poprawę jakości życia, edukacji, kultury oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza, a nade wszystko zwiększenie zainteresowania  książką w szerokim kręgu społeczeństwa. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Chcemy, aby biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwałe wpisana w pejzaż swych środowisk. Zmieniają się z czasem funkcje bibliotek publicznych, gdyż jak mówił prof. Jacek Wojciechowski:  „...że biblioteka ma być centrum kultury, godziwej intelektualnej rozrywki i miejscem spotkań...”. W bibliotece można nie tylko wypożyczać  książki, czytać na głos, organizować lekcje biblioteczne, warsztaty, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, ale można też wymieniać poglądy i zdobywać wszelkie informacje o świecie, kraju i małej ojczyźnie. Współczesny wachlarz działań bibliotek publicznych jest duży, a ich rola i znaczenie z każdym rokiem rośnie.
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi przygotowała w ramach akcji bogaty program, m.in. spotkanie z podróżnikiem Władysławem Musiałem, autorem prezentowanej wystawy  fotografii „Chiny – ludzie, kultura, przyroda”, wykład dr Wandy Matras-Mastalerz pt.: „Wartościowe książki. Odkrywanie świata wartości w literaturze dla dzieci i młodzieży”, otwarcie wystawy pt.: „Spotkanie z człowiekiem” przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie , akcje społeczno-edukacyjne, lekcje biblioteczne i czytania dla najmłodszych, ponadto w prezentacji multimedialnej przedstawione zostaną działania w ramach akcji „Podaruj Książce Drugie Życie”, w którą zaangażowana jest biblioteka wspólnie z innymi partnerami.
Więcej informacji na plakacie. Zapraszamy


Liczba wyświetleń: 3152
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne